حلول ماه ربیع الاول
1389/06/26 14:16:00
سرویس فرهنگی
نماینده فریدن با اشاره به وضعیت آموزش وپرورش در حوزه انتخابیه خود خواستار شد؛

توجه بیشتر مسئولین به گسترش فضاهای آموزشی

**بهمن محمدی نماینده فریدن، فریدون‌شهر و چادگان طی یادداشتی که در نشریه نسل فردا منتشرشده، به بررسی وضعیت آموزش و پرورش و آموزش عالی دراین منطقه پرداخته است.

وضعیت آموزش در فریدن، فریدون‌شهر و چادگان نسبتاً خوب است. در این حوزه چهار منطقه آموزش و پرورش با چهار مدیریت وجود دارد که الحمدلله کار خود را به خوبی بلدند و در حال‌حاضر آمادگی لازم برای آغاز سال تحصیلی  وجود داردو مدارس نیز تاحدودی آماده و تجهیز شده‌اند. البته در برخی مناطق روستایی به دلیل کاهش جمعیت دانش‌آموزی، چند پایه تحصیلی در یک کلاس تشکیل می‌شود، مثلاً دو کلاس اولی، چهار تا پنجمی و سه تا کلاس دومی هستند که با دو یا حتی یک معلم، مدرسه تشکیل می‌دهند

این‌گونه مسائل در روستاهای دور فریدون‌شهر وجود دارد. مدارس شبانه‌روزی هم هستند که دانش‌آموزان را از روستاهای دوردست می‌پذیرند و بیشتر در سطح راهنمایی و دبیرستان هستند. به همراه مسئولان آموزش و پرورش در تلاش هستیم تا مدارس شبانه‌روزی را در نقاط دوردست توسعه دهیم. در حال‌حاضر دو مدرسه شبانه‌روزی راهنمایی در شهرستان فریدون‌شهر آماده است که احتمالاً در همین سال تحصیلی پیش‌رو به بهره‌برداری می‌رسند. همچنین مدرسه‌ای در بیشکوه است که کل این مدارس می‌توانند در جذب دانش‌آموزان مقطع راهنمایی مؤثر باشند.

با تمام این احوال،  منطقه وسیع و البته محروم است و این مسائل موجب می‌شود مشکلاتی پیش آید که البته مدیران مسلطی در این مناطق هستند که امیدواریم بتوانند در کارشان موفق‌تر از پیش باشند.

مشکل دیگر بازنشستگی گسترده فرهنگیان است که معمولاً سوابقی بالای 30 سال دارند و بازنشستگی آنها کمبودهایی برای مدیران ایجاد می‌کند.

در حوزه انتخابیه فریدون‌شهر، فریدن و چادگان دانشگاه دولتی نداریم اما چهار مرکز پیام‌نور وجود دارد و یک مرکز دانشگاه آزاد اسلامی، دو دانشگاه پیام‌نور هیأت امنایی و جدیدالتأسیس هستند که از نظر محل مشکلات متعددی دارند و مجبورند از امکانات آموزشی و فضای مدارس استفاده کنند. یک مرکز آموزش علمی- کاربردی هم هست که باز جدیدالتأسیس است و آن هم از نظر فضای آموزشی مشکل دارد. به هر شکل باید تلاش شود که این فضاهای آموزشی به گونه مناسبی فراهم شوند تا دانشجوی بیشتری از خود مناطق همجوار جذب کنند. توسعه این فضاها می‌تواند در آموزش مهارت و ایجاد اشتغال مؤثر باشد و امیدواریم در آینده نزدیک مسئولان شرایطی را فراهم کنند تا این فضاها توسعه یابند، ما نیز در حد توان، پیگیر این مسائل هستیم.

بهمن محمدی

نماینده فریدن، فریدون‌شهر و چادگان

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet