هدر موبایل
1389/06/26 14:57:00
سرویس فرهنگی
یحیی زاده:

پیروزی انقلاب دانشگاه ها را در مسیر اسلام قرار داد

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:برخی نباید با سیاه نمایی چنان وانمود کنند که دانشگاه‌های ما اسلامی نشده و ما همچنان در فضای علمی طاغوت قرار داریم.

"سیدجلال یحیی زاده فیروزآباد"در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص بازنشسته کردن استادان دانشگاه  اظهار داشت:به عنوان وکیل مردم در خانه ملت معتقدم به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب  دانشگاه های ما در مسیر اسلامی شدن قرار گرفته اند و بازنشسته کردن استادان دانشگاه به بهانه اسلامی نبودن تبعات منفی در پی دارد.  

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی به فاصله شرایط فعلی با اهداف متعالی انقلاب اشاره کرد و افزود :البته دانشگاه های ما در ارتباط با متون و دروس دارای نقاط ضعف هایی هستند و این همان نکته ای است که رهبر فرزانه انقلاب هم آنرا مطرح فرمودند.

وی خاطرنشان کرد:مقام معظم رهبری در خصوص کتب و سرفصلهای درسی دانشگاه تاکید فرمودند" مشکلاتی در متون ودروس وجود دارد"، بنابراین ضرورت دارد مسئولان در جهت رفع شدن دغدغه های معظم له نسبت به مسایل دانشگاه ها بکوشند.

یحیی زاده یادآورشد:البته در بعضی از مدیریت های دانشگاه ها گاه حساسیت چندانی نسبت به موضوع  ملاحظه نمی شود اما این موضوع به معنای آن نیست که دانشجویان و اساتید ما نسبت به مسایل اسلام بی توجه اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: رسیدن به اهداف متعالی اسلامی در دانشگاه به معنای ریشه ای نگریستن به مسایل فقهی و دینی در دانشگاه است نه رنگ و لعاب زدن سطحی و ظاهری به آن.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:اسلامی شدن دانشگاه به این معناست که دانشگاه ما از جهت محتوا، شیوه و نگرش،دانشجو و فضا با ارزشهای دینی هماهنگ باشد.

وی تصریح کرد:بازنشسته کردن استادان دانشگاه با عنوان اسلامی کردن دانشگاهها نه تنها دستاوردی در پی ندارد بلکه موجب خواهدشد تا دشمنان انقلاب  از این فضا به نفع خود بهره برداری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet