هدر موبایل
1387/02/29 08:07:00
سرویس بین الملل
حداد عادل در دیدار رئیس مجلس سنای سنگال:

دشمنان قصد دارند با ایجاد تفرقه پایه های تسلط خود را بر جهان اسلام تقویت کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمنان اسلام قصد دارند با ایجاد تفرقه بین اعضای پیکره بزرگ اسلامی، پایه های تسلط خود را بر کشورهای مسلمان تقویت کنند.

به گزارش خانه ملت، "پاپ دیوپ" رئیس مجلس سنای سنگال شنبه شب با "غلامعلی حداد عادل" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا حداد عادل با اشاره به تاریخ تشکیل پارلمان در کشورمان، ملت ایران را یکی از پیشگامان مطالبه دموکراسی و نظام پارلمانی در قاره آسیا برشمرد و گفت: در جمهوری اسلامی ایران، مجلس و پارلمان از قدرت بالایی برخوردار است و مظهر اراده ملت به شمار می رود.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه روابط و همکاریهای میان مجالس دوکشور اظهار داشت: روابط پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و سنگال حلقه مهمی از حلقه های اتصال روابط و مناسبات بین دو کشور محسوب می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: رابطه بین دو کشور بسیار خوب و مبتنی بر احترام متقابل است و درکنار روابط سیاسی و پارلمانی باید این روابط در زمینه های مختلف اقتصادی و صنعتی نیز گسترش یابد.

حداد عادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل مبتلا به جهان اسلام در عصر حاضر به ویژه در فلسطین اشغالی، عراق، افغانستان و لبنان گفت: امروزه جهان اسلام از هر سو مورد هجوم و خطر و صدمه واقع شده و دشمنان اسلام قصد دارند با ایجاد تفرقه بین اعضای پیکره بزرگ اسلامی، پایه های تسلط خود را بر کشورهای مسلمان تقویت کنند که این تلاش نامبارک باید با وحدت جهان اسلام خنثی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تصویب هر گونه قانون به منظور تقویت مناسبات و همکاریهای بین دو کشور تأکید کرد.

در این دیدار همچنین "پاپ دیوپ" رئیس مجلس سنای سنگال، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و قدرتمند درمنطقه وجهان اسلام خواند و با اشاره به رشد مناسبات و همکاریهای دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و صنعتی گفت: خوشبختانه روابط دو کشور از رشد چشمگیر و توسعه مناسبی برخوردار بوده و اراده مقامات سنگال برای گسترش هر چه بیشتر این روابط و همکاریها جدی است.

رئیس مجلس سنای سنگال با تأکید بر لزوم تقویت همکاریهای دو کشور درعرصه های بین المللی، گسترش مناسبات فیمابین را عامل مهمی در تقویت صلح و ثبات بین المللی و دفاع از ارزشهای اسلامی دانست و بر استفاده کامل از تمامی ظرفیتهای موجود برای گسترش و تقویت روابط تهران ـ داکار تأکید کرد.

وی در باره مسائل جهان اسلام نیز اظهار داشت: وظیفه مسلمانان در سراسر جهان است که در هر کجای سرزمینهای اسلامی اعم از فلسطین، عراق، لبنان و افغانستان، تهاجمی به ملل مسلمان صورت گیرد،‌ همبستگی اسلامی مانع از تحقق اهداف دشمنان اسلام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet