هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

رهبر حزب دموکراتیک درمجلس ژاپن از ترمیم کابینه این کشورخبر داد

سرویس سیاسی
**رهبر حزب دموکراتیک درمجلس ژاپن که بار دیگر به عنوان نخست وزیر این کشور برگزیده شد، امروز کابینه جدید خود را معرفی کرد.
جمعه 26 شهریور 1389 ساعت 08:41

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، "نائوتو کان" رهبر حزب دموکراتیک درمجلس ژاپن و نخست وزیراین کشورامروز کابینه جدید خود را معرفی کرد که از جمله اعضا جدید کابینه،وزیر خارجه جدید این کشور است که به منظور مدیریت تنشهای پیش رو با چین معرفی شده است.

هدف رهبر حزب دموکراتیک درمجلس ژاپن از تغییرات در سمت های وزارت کابینه خود، تثبیت قدرت این حزب و به حاشیه راندن رقیب شکست خورده خود، "ایچیرو اوزاوا" در حزب حاکم دموکراتیک ژاپن است.

"یوشهیکو نودا" به عنوان وزیر دارایی کان بار دیگر منصوب شد ورهبر حزب دموکراتیک درمجلس ژاپن نشان داد، همچنان پایبند به اصلاحات درزمینه اقتصادی است.

رهبر حزب دموکراتیک در مجلس ژاپن،وزرای جدیدی برای وزارت خانه های دادگستری، بازرگانی، آموزش، بهداشت، کشاورزی، گردشگری و وزارت امور مصرف کنندگان معرفی کرده است.

در کابینه جدید رهبر حزب دموکراتیک درمجلس ژاپن ، " مائه هارا" سمت وزیر خارجه ژاپن را به عهده گرفته است که مناسبات دو کشور رقیب چین و ژاپن را بهبود بخشد.

"یوشیتو سنگوکو" معاون دست راست نخست وزیر ژاپن، در سمت خود یعنی دبیر کابینه ابقا شده است.

"توشیمی کیتازاوا "وزیر دفاع ،" شوزابورو جیمی" وزیر امور مالی نیز در سمت های خود ابقا شدند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000