ایام محرم 1398
1389/06/27 09:01:00
سرویس فرهنگی
در آستانه سال تحصیلی جدید صورت گرفت:

انتقاد نماینده شهرکرد از نحوه توزیع امکانات آموزشی

**نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه توزیع امکانات و تجهیزات آموزشی در سطح کشور گفت: بسیاری از دانش‌آموزان هنوز ساختمانی برای تحصیل ندارند و در نقاط قدیمی‌تر ساختمان‌های نیمه‌کاره زیادی وجود دارد. بسیاری از این ساختمان‌ها به بازسازی و نوسازی نیاز دارند.

"نصرالله ترابی‌قهفرخی" در گفت وگو با هفته نامه زرد کوه با تأکید بر اینکه از نظر کمی مشکل زیادی ممکن است نداشته باشیم افزود: از نظر کیفی و سطح آموزشی که جزو مسائل نرم‌افزاری هستند، نیاز به کار و فعالیت بیشتری داریم. درصد قبولی از یک طرف و کیفیت کاری نیز از سوی دیگر 2 مقوله جدا از یکدیگر هستند که به نسبت استا‌ن‌های دیگر در درجه پایین‌تری قرار داریم و نسبت به میانگین کشوری نیز عقب هستیم و باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی بر این باور است که با ارتقای سطح معلمان و تربیت معلمان ناظر می‌توانیم سطح کیفی کار را بالاتر ببریم و جدای از سهمیه‌های موجود برای استان، دانش‌آموزان بتوانند به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در ارتباط با مسائل تربیتی نیز گفت: از نظر اوقات فراغت که نیاز به امکانات خاص خود دارد، استان ما کم بهره است به طوری که بسیاری از مدارس روستاهای ما مربی ورزش و حتی پرورشی ندارند.

در حال حاضر بیش از11 هزار نفر ازجمیعت 10 تا 29ساله استان چهارمحال‌وبختیاری بیسوادند که با توجه به اهداف برنامه چهارم توسعه استان در تضاد فاحشی قرار دارد.  دلیل این امر از سوی نمایندگان استان نبود امکانات کافی و توزیع ناعادلانه امکانات اعلام می شود، به طوری که بسیاری از شهرستان‌های استان که با مرکز استان فاصله دارند به عنوان مناطق محروم شناخته می‌شوند.

124 میلیارد و 255 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی امسال به منظور احداث و نوسازی مدارس استان چهارمحال‌وبختیاری اختصاص یافته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet