هدر موبایل
1389/06/26 12:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی راد:

پیشنهاد مهلت به خلیلیان رای نیاورد

**یکی از طراحان استیضاح وزیر کشاورزی از مخالفت امضاء کنندگان طرح استیضاح خلیلیان با دادن مهلت سه ماهه به وی خبر داد و گفت: ما همچنان پیگیر اعلام وصول شدن این طرح در اولین جلسه مجلس پس از تعطیلات هستیم.

محمد کرمی راد در گفتگو با مهر، با اعلام این خبر اظهارداشت: امضاء کنندگان طرح استیضاح وزیر کشاورزی مصمم هستند تا طرح مذکور در اولین جلسه مجلس بعداز تعطیلات توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا احتمال انصراف امضاء کنندگان این طرح تا زمان برگزاری جلسه علنی مجلس در 4 مهرماه وجود دارد، گفت: بعید می دانم زیرا تا کنون کسانی که از توضیحات وزیر و با رایزنی های وزارت کشاورزی قانع شده اند امضاهای خود را پس گرفته اند.

نماینده کرمانشاه گفت: این طرح با 40 امضاء تقدیم هیئت رئیسه شده که 4 نفر اعلام کرده اند که از توضیحاتی که به آنان ارائه شده قانع شده اند اما دیگر امضاء کنندگان همچنان بر استیضاح اصرار دارند.

کرمی راد در پاسخ به این سئوال که چرا این طرح با وجود پیگیری های شما قبل از تعطیلات مجلس اعلام نشد، گفت: نظر آقای ابوترابی نایب رئیس مجلس که در هفته قبل از تعطیلات اداره مجلس را عهده دار بود معتقد بود بهتر است در هفته دولت این طرح اعلام نشود.

وی ادامه داد: شخص آقای ابوترابی خود تاکید داشت که اگر طراحان استیضاح و امضاء کنندگان آن اصرار بر انجام آن داشته باشند، هیئت رئیسه مجلس شرعا و قانونا نمی تواند مانع شود و آن را اعلام نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بعد از جلسه روز سه شنبه مجلس که 16 شهریور برگزار شد آقای فرهنگی عضو هیئت رئیسه با جمعی از امضاء کنندگان طرح استیضاح جلسه ای تشکیل داد که در آن جلسه دو ایده مطرح شد.

کرمی راد گفت: اولین ایده این بود که متقاضیان استیضاح سه ماه به وزیر کشاورزی مهلت دهند تا وی مسائل را سروسامان بدهد که البته این ایده رای نیاورد و نمایندگان به ایده دوم یعنی اعلام وصول طرح در اولین جلسه مجلس بعد از تعطیلات رای دادند و قرار شد آقای فرهنگی گزارش جلسه را به آقای ابوترابی و رئیس مجلس ارائه دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet