هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون امنیت ملی:

جنگ تحمیلی، ایران را به عنوان نماد مقاومت تثبیت کرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جنگ تحمیلی هشت ساله را دارای برکات بسیاری در منطقه و کشور توصیف کرد که متاسفانه به نحو مطلوب به نسل جوان منتقل نشده است.
جمعه 26 شهریور 1389 ساعت 13:36

سیدعلی آقازاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شرایط کشور و منطقه در آستانه جنگ تحمیلی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب به لحاظ تحولاتی که در زمینه فرهنگی و اجتماعی در منطقه ایجاد شد و در تقابل با منافع غرب قرار گرفت نظام سلطه، مزدوری همانند صدام را اجیر کرد تا این جنگ را به ملت ایران تحمیل کند که در این فرآیند اکثر کشورهای دنیا و منطقه مرتبط بودند.

این نماینده مجلس دستاوردهای جنگ را در ایران و منطقه بسیار زیاد دانست و با تاکید بر این که جنگ تحمیلی، ایران را به عنوان نماد مقاومت تثبیت کرد، افزود: ملت‌ها فهمیدند که می‌توان در برابر جریان زورگو و باطل ایستاد و جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگویی برای آنها مطرح شد.

به گفته آقازاده، برکات دیگر جنگ در توانایی ملت ایران در زمینه بیمه کردن کشورشان و نیز الگو گرفتن جهان اسلام و نهضت‌های اسلامی از ملت ایران بود که هم اکنون به عنوان یک فرهنگ دفاعی چه در داخل کشور و چه در سطح منطقه تثبیت شده است.

آقازاده با اظهار تاسف از عدم انتقال گنجینه‌ها و ذخایر جنگ تحمیلی به جوانان و نیز استفاده مطلوب از آنها خاطرنشان کرد: مسایل مبتلابه مدیریتی پس از جنگ تحمیلی اجازه نداده‌اند که ارزش‌های زلال جنگ نمایان شود، و از این ظرفیت اصیل فرهنگی استفاده نشد. اما نسل جوان با فرهنگ جنگ و شهادت آشنایی خوبی پیدا کرده است و اصحاب جنگ نیز در تلاشند تا آثار آن را به صورت نمایان‌تری مشهود کنند.

وی ادامه داد: برای این که برکات جنگ را به مردم معرفی کنیم در ابتدای راهیم اما باید تلاش‌ها در این زمینه ادامه یابد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000