ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/26 13:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

جنگ تحمیلی، ایران را به عنوان نماد مقاومت تثبیت کرد

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جنگ تحمیلی هشت ساله را دارای برکات بسیاری در منطقه و کشور توصیف کرد که متاسفانه به نحو مطلوب به نسل جوان منتقل نشده است.

سیدعلی آقازاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شرایط کشور و منطقه در آستانه جنگ تحمیلی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب به لحاظ تحولاتی که در زمینه فرهنگی و اجتماعی در منطقه ایجاد شد و در تقابل با منافع غرب قرار گرفت نظام سلطه، مزدوری همانند صدام را اجیر کرد تا این جنگ را به ملت ایران تحمیل کند که در این فرآیند اکثر کشورهای دنیا و منطقه مرتبط بودند.

این نماینده مجلس دستاوردهای جنگ را در ایران و منطقه بسیار زیاد دانست و با تاکید بر این که جنگ تحمیلی، ایران را به عنوان نماد مقاومت تثبیت کرد، افزود: ملت‌ها فهمیدند که می‌توان در برابر جریان زورگو و باطل ایستاد و جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگویی برای آنها مطرح شد.

به گفته آقازاده، برکات دیگر جنگ در توانایی ملت ایران در زمینه بیمه کردن کشورشان و نیز الگو گرفتن جهان اسلام و نهضت‌های اسلامی از ملت ایران بود که هم اکنون به عنوان یک فرهنگ دفاعی چه در داخل کشور و چه در سطح منطقه تثبیت شده است.

آقازاده با اظهار تاسف از عدم انتقال گنجینه‌ها و ذخایر جنگ تحمیلی به جوانان و نیز استفاده مطلوب از آنها خاطرنشان کرد: مسایل مبتلابه مدیریتی پس از جنگ تحمیلی اجازه نداده‌اند که ارزش‌های زلال جنگ نمایان شود، و از این ظرفیت اصیل فرهنگی استفاده نشد. اما نسل جوان با فرهنگ جنگ و شهادت آشنایی خوبی پیدا کرده است و اصحاب جنگ نیز در تلاشند تا آثار آن را به صورت نمایان‌تری مشهود کنند.

وی ادامه داد: برای این که برکات جنگ را به مردم معرفی کنیم در ابتدای راهیم اما باید تلاش‌ها در این زمینه ادامه یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet