هدر موبایل
1389/06/25 14:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیته فرهنگ و گردشگری:

منشور کوروش درخشانی تاریخ ملت ایران را نشان می‌دهد

**یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: استفاده از متن منشور کوروش می‌تواند تاثیرات مثبتی حتی در تعاملات بین‌المللی بگذارد.

حسن ملک محمدی با اشاره به بازگشت منشور کوروش به ایران و اهمیت آن، به ایسنا گفت: پیام منشور کوروش از تاریخ و تمدن درخشان و فرهنگ بالا و ارزشمند ملت بزرگوار ایران‌ نشان دارد و نشانگر مهرورزی، عدالت‌خواهی، ایستادگی و مقاومت در برابر ظالمان و ستمکاران در تاریخ ملت ایران است.

وی افزود: لذا منشور کوروش یک برگ زرین و درخشان در تاریخ ملت ایران است که امید است با استفاده از آن، در دفاع از حقوق بشر و در چارچوب مقررات و قوانین بین‌المللی، اقدامات شایسته‌تری انجام گیرد.

نماینده مردم دامغان در خانه ملت در ادامه با تاکید براهمیت حفظ آثار تاریخی کشور تصریح کرد: آثار تاریخی در حقیقت ذخایر و گنج‌های پنهان برای ملت‌هاست که در برخی از مقاطع زمانی با نمایان شدن آن‌ها، مکنونات ملت‌ها برملا می‌شود، لذا حفظ این آثار به منزله حفظ ارزش‌ها و حفظ تاریخ تمدن کهن و ذخایر و گنج‌های بسیار پر قیمت و با ارزش و حفظ افکار و اندیشه‌های گذشتگان است که به عنوان نمونه در منشور کوروش نمایان است.

نماینده مردم دامغان در مجلس، تاکید کرد: حفظ آثار تاریخی برای مسوولان یک امر لازم و بسیار مهم است و باید از استعدادهای مختلف در جهت حفظ و نگهداری آنها استفاده شود.

ملک محمدی گفت: متن و مفادی که در منشور کوروش وجود دارد نکات مهم و دیدگاه‌های اصیل و ارزشمند کوروش در چندین هزار سال قبل در این مملکت است که پرچم مهرورزی و عدالت‌خواهی و مقاومت و ایستادگی در مقابل ظالمان را برافراشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در حال حاضر نیز بعد از هزاران سال، ملت‌ها و کشورها مشاهده می‌کنند که این مملکت با همین شعارها در جذب قلوب ملت‌ها و فتح قله‌ها در حرکت و پیشروی است. به این علت متن منشور کوروش برای نسل جدید می‌تواند تاثیرگذار بوده و برای همه ملل جهان حاوی پیام باشد که بدانند اگر دولت ایران و رهبر بزرگوار و عظیم‌الشان آن و ملت فداکار و بزرگوار ایران در جهت دفاع از حقوق ملت و در جهت ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار جهانی و در جهت گسترش فرهنگ مهرورزی و عدالت‌خواهی حرکت می‌کند، این مساله ریشه در تاریخ کهن ایران دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet