خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/29 10:11:00
سرویس سیاسی
حدادعادل در نطق پیش از دستور:

منطبق بودن ضوابط اجرایی بودجه با قانون اهمیت بسیار زیادی دارد

رییس مجلس گفت: بودجه مهمترین قانون مجلس در طول سال محسوب می شود، لذا منطبق بودن ضوابط اجرایی آن با قانون اهمیت بسیار زیادی را دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه درباره ضوابط اجرایی قانون بودجه گفت: دولت در سال 87 ضوابط اجرایی بودجه را تصویب نمود و به دستگاه ها ابلاغ نمود. بر طبق اصل 183 قانون اساسی این مصوبه در هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مورد بررسی قرار گرفت و مواردی از آن مغایر با قانون تشخیص داده شد.

حدادعادل با اشاره به اینکه بودجه مهمترین قانون مجلس در طول سال محسوب می شود و اثر گسترده ای در وضع اقتصادی کشور دارد، گفت: هر نوع تخلفی در قانون بودجه می تواند به صورت بدعتی در آینده محسوب شود. لذا منطبق بودن ضوابط اجرایی آن با قانون اهمیت بسیار زیادی را دارد.

رئیس مجلس تصریح کرد: بنده به حکم وظیفه ای که در مجلس به عهده دارم تلاش بسیاری را انجام داده ام تا این مشکل برطرف شود.

وی در ادامه گفت: به همین منظور چندین جلسه میان کارشناسان حقوقی دولت، سرپرست معاونت حقوقی امور مجلس و بعضی دیگر از همکاران با اعضای هیات تطبیق مصوبات تشکیل شد و نهایتا بنده موضوع را با رئیس جمهور در میان گذاشتم.

حدادعادل اظهار داشت: موارد مغایرت ابلاغ شده بود و طی یک جلسه نیز رئیس جمهور دلایل مغایرت را شنیدند و خوشبختانه دو بند اول که مغایرت آنها اعلام شده بود تصحیح شد و اصلاح گردید.

رئیس مجلس گفت: در نتیجه تعداد ردیف ها و شکل امضای موافقتنامه که در ضوابط اجرایی به ضورتی که مغایر بود اصلاح گردید و مشکل برطرف شد.

وی در ادامه افزود: این رفع اشکال مورد قبول هیات قرار گرفته و به تصویب معاونت اول رئیس جمهور رسیده و به دستگاه ها ابلاغ شده است.

حدادعادل در ادامه بیان کرد: تعداد دیگری مغایرت در بقیه بندها وجود دارد که این نیز در مرحله مقدماتی به دولت ابلاغ شده است و دولت برای بررسی مهلت بیشتری خواسته است که این مساله نیز در جریان است.

رئیس مجلس ضمن امیدواری حل این مشکل گفت: امیدواریم بتوانیم در چارچوب قانون هم مجلس و هم دولت به وظیفه خود عمل نمایند.

حدادعادل در پایان اظهار داشت: به لحاظ اهمیت اعتبار قانون بودجه و سوالاتی که ممکن است در اذهان نمایندگان وجود داشته باشد ضرورت داشت که این مساله را به اطلاع نمایندگان برسانم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet