هدر موبایل
1389/06/26 17:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی:

انتقال کارمندان از تهران احتیاج به کار کارشناسی بیشتری دارد

**یک عضو هیات رییسه‌ کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه دولت برای انتقال کارمندان از تهران به شهرستان‌ها گفت: این رویکرد، رویکرد درستی است اما اقدام دولت در این راستا کافی نیست و نیاز به کار کارشناسی بیشتر و حتی اجرای همزمان چند طرح دارد.

سیدجواد زمانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مطمئنا اینکه تهران باید از وضعیت تمرکز فعلی خارج شود، مورد اتفاق همه است؛ چرا که همین حالا که هیچ وضع بحرانی و حادی به وجود نیامده، مشکلات زیادی مانند ترافیک در پایتخت وجود دارد و اگر خدای نکرده اتفاق خاصی مثل زلزله در تهران بیفتد، جمع کردن آن غیرممکن می‌شود.

وی افزود: با این مقدمه ضروری به نظر می‌رسد که برنامه‌هایی برای کوچک کردن تهران اجرا شود. یکی از برنامه‌های دولت در این راستا این بود که یکسری از کارمندان را از تهران خارج کند. اگر دولت در این امر موفق شود به نظرم کار عقلایی و درستی است که تعدادی زیاد کارمندان در تهران را به استان‌ها و شهرستان‌های دیگر البته با راهکار قانونی انتقال دهیم.

نماینده‌ مردم کنگاور در خانه ملت یادآور شد: اینکه اجرای این طرح چه میزان موفقیت داشته را باید از دولت پرسید، اما من فکر می‌کنم تا این لحظه هدفی که مدنظر دولت بوده، محقق نشده است. چرا که بحث ما انتقال هزار یا دو هزار کارمند نیست؛ بلکه برای کوچک شدن تهران باید برنامه‌هایی اجرا شود که میلیونی از این شهر خارج شوند. البته اینکه حداقلی هم به شهرهای دیگر منتقل شوند، بد نیست اما این حداقل مشکلی را حل نمی‌کند.

زمانی، با تاکید بر اینکه تمرکززدایی از تهران احتیاج به برنامه‌ریزی جامع‌تری دارد، تاکید کرد: باید چند نوع برنامه هماهنگ در این راستا اجرا شود و کار کارشناسی بسیاری روی آن صورت گیرد. در این صورت است که می‌توان تهران را از این حالت خارج کرد در غیر اینصورت، اینکه به خروج کارمندان از تهران آن هم تنها در لفظ اکتفا کنیم به نظر نمی‌رسد که چندان مثمرثمر باشد.

این عضو هیات رییسه‌ کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه دولت اگر برنامه‌ای داشته باشد باید به مجلس مراجعه کند، گفت: نمایندگان مجلس نیز همه این را قبول دارند که تمرکز این تعداد جمعیت در تهران مشکل‌ساز است. گر چه ممکن است آنها در شیوه‌ی تمرکززدایی اختلافی داشته باشند اما دولت می‌تواند شیوه‌های گوناگون را به عنوان لایحه‌ کارشناسی شده به مجلس بیاورد و قطعا مجلس هم در این راستا دولت را همکاری می‌کند چرا که نمایندگان به دنبال این هستند که با ساز و کار قانونی وضعیت فعلی تهران را بهبود ببخشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet