شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/26 18:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده‌ تفت و میبد:

عزت،توسعه و امنیت ما در گرو حفظ و احیاء‌ ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس است

**عضو کمسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: همه عزت، افتخار، توسعه، پیشرفت و امنیت ما در گرو حفظ و احیاء آثار ارزشمند دفاع مقدس است.

سیدجلال یحیی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا،اظهار داشت: در آستانه سالگرد شروع جنگ تحمیلی یکی از واجب‌ترین واجبات، احیاء ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: یکی از بهترین راهها که بخواهیم کشورمان همیشه از همه‌ی خطرات دشمنان مصون بمانند، آن است که اجازه ندهیم ارزش‌هایی که در هشت سال دفاع مقدس در این کشور به صورت گسترده و عمیق دیده شد، به فراموشی سپرده شود.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس گفت: همه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن نیز در این راستاست که ما آن ارزش‌ها را فراموش کنیم. به هرحال نباید آب به آسیاب دشمن بریزیم و خود موجب فراموش‌شدن آن ارزش‌ها و ویژگی‌ها شویم.

یحیی‌زاده گفت: همان‌گونه که در آن سال‌ها با آن ارزش‌ها بدون سلاح خاصی تنها به خاطر ایمان و اراده نسل جوان کشور و آحاد ملت، توانستیم این کشور را از یک جنگ تمام عیار همه دشمنان نظام نجات دهیم، طبیعتا در همه‌ی عرصه‌ها و در تمام جنگ‌های نرم، فیزیکی و سخت و نظامی هم می‌توانیم با همان ارزش‌ها، در برای تهدیدات ایستادگی کنیم.

وی افزود: احساس می‌شود در کشور ما موزه‌ی جنگ به آن شکلی که لازم بوده، دیده نشده است، البته در سطح کشور و در تهران چیز‌هایی وجود دارد، ولی نه در خور و شایسته هشت سال دفاع مقدس. چرا نباید ما مانند برخی از کشور‌هایی که درگیر جنگ جهانی دوم شدند از موزه های بزرگ آن شکلی که در این کشورها وجود دارد، داشته باشیم که به نحوی بتواند بازتاب آن ارزش‌ها هم باشد؟ در حالی که می‌توانیم موزه‌هایی داشته باشیم که برای همه‌ی دنیا در همه‌ی سطوح علمی جالب و جذاب باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است: کار دیگری که باید انجام شود _ که البته کما و بیش انجام می‌شود _ برگزاری یادواره شهداست. خوشبختانه این یاد‌واره‌ها به شکل منطقه‌ای حتی صنفی و قشری هرازچندگاهی به خوبی برگزار می‌شود که نباید این مساله را دست‌کم بگیریم.

وی زنده نگه‌داشتن یاد شهدا را زنده نگه داشتن راه شهدا و ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس دانست و آن را کمک‌کننده‌ی مناسب و موثری دراین راستا برشمرد.

این نماینده‌ مجلس گفت: نکته‌ی دیگر این است که متاسفانه بازماندگان هشت دفاع مقدس بعضا فراموش شده‌اند که به این مساله باید بیشتر توجه کنیم و در همه‌ی سیاست‌های کلی کشور و مصوبات و قوانین و مقررات و مسائلی که پیش می‌آید، حتما باید آنها مدنظر باشند و در هیچ موقعیتی آنها را فراموش نکنیم.

وی ساخت هنرمندانه‌ی فیلم‌ها و سریال‌های مناسب که بازگو‌کننده‌ی بخشی از آن ارزش‌ها باشد، را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: البته به شرطی این‌که آن هنرمندانی که قصد دارد آن فیلم را بازی یا تولید کنند، تا حدودی خود آن ارزش‌ها را باور داشته باشند و خود نیز تا حدودی آن ارزش‌ها را لمس کرده باشند. لذا این کار هم از راه‌های بسیار پسندیده‌ای است که می‌تواند به ما کمک کند.

نماینده‌ مردم تفت و میبد در خانه ملت خاطرنشان کرد: به هرحال اگر در این ایام دشمنان ما به قرآن و ساحت مقدس این معجزه بزرگ آسمانی اهانت کردند، به خاطر این است که می‌دانند ما هرچه داریم به خاطر عمل به قرآن است. ارزش‌های دفاع مقدس ما به خاطر این بود که ما قرآن کتاب آسمانی را در اختیار داریم که برخلاف سایر کتب آسمانی تحریف نشده و به آن پایبند هستیم. آنها خیال کردند می‌توانند به این شکل قرآن را از جامعه‌ی اسلامی دور و محو کنند.

به نظر یحیی‌زاده، به هرحال در همه‌ی جنگ‌ها و پیش‌آمد‌ها و مسائل و مصائبی که پیش می‌آید، توجه به آن ارزش‌ها که همه برگرفته از ارزش‌های قرآن و اسلام بود و امام و رهبری به ما معرفی کرده بودند، یک ضرورت است که آن را به هیچ وجه نباید دست کم بگیریم.

وی با بیان این‌که دفاع مقدس یک سرمایه‌ی ارزشمند و بی‌نظیری است که در اختیار هیچ کشور دیگری نیست، گفت: لذا نباید این مساله را دست کم بگیریم. گاهی برخی مردم کشور‌های دیگر از آن روزهای ما الگوبرداری می‌کنند و به شکل‌هایی در برابر دشمنانشان با همان الگو مواجه می‌شوند. ناپسند است که خودمان بعد از گذشت چند سال از آن دوران مسائل ایجاد شده در آن عصر را فراموش کنیم و به هدف دشمن که فراموش‌کردن آن ارزش‌هاست، کمک نماییم.

یحیی‌زاده به حضور خود در چند عملیات در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بهترین خاطراتی که از دفاع مقدس داریم، همان حالت ایثار و گذشت بود. هرگز فراموش نمی‌کنم، برخی اوقات در آن شرایط به بعضی از فرماندهان، اطلاع می‌دادند به پاس خدماتشان، فرصت حج واجب به عنوان هدیه‌ای آسمانی و معنوی‌ و ارزش برای آنها فراهم شده که آن فرماندهان با گریه، از این کار خودداری می‌کردند و حاضر نمی‌شدند حتی برای کاری که انجام داده، یک پاداش معنوی هم دریافت کنند.

وی اظهار کرد: واقعا به کرات این موضوع را مشاهده کردیم. عزیزان که قلبشان برای خدا می‌تپید و همه‌ی زندگی‌شان ایستادن به سمت قبله و کعبه بود و با آن همه محبت و عشقی که کعبه و مسجد‌الحرام و زیارت پیامبر و ائمه‌ی بقیع داشتند؛ حاضر نمی‌شدند، چنین هدیه‌ای را بپذیرند، لذا باید هم‌چنان این گذشت‌ها، فداکاری‌ها و نوع دوستی‌ها و امتیاز نخواستن‌ها را زنده نگه داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet