هدر موبایل
1389/06/27 11:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفری:

برطرف کردن مشکلات کشاورزان پاسخی مناسب به تحریم‌ها است

**یک نماینده مجلس گفت: وقتی یک کشوری از صادر کردن کالاهای ضروری به ایران خودداری می‌کند ما باید در پاسخ به آنها از ورود کالاها و محصولات غیرضروری به کشور جلوگیری کنیم.

بهروز جعفری نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش، اظهار داشت: متاسفانه کشاورزان شهرستان سمیرم خانه‌نشین شده‌اند و این مسئله برای کشور می‌توانند نگران کننده باشد.

وی با بیان اینکه مصوبات سفرهای استانی هئیت دولت در خصوص ارائه تسهیلات به کشاورزان و حمایت از آنها اجرای نشده است، گفت: اکنون که غربی‌ها یک‌جانبه ایران را تحریم ‌میکنند ما باید از تولیدات داخلی حمایت کنیم. وقتی یک کشوری ایران را تحریم می‌کنند و از صادر کردن کالاهای ضروری به ایران خودداری می‌کند ما باید در پاسخ به آنها از ورود کالاها و محصولات غیرضروری به کشور جلوگیری کنیم.

جعفری برطرف کردن مشکلات کشاورزان و حمایت از آنها را پاسخی مناسب به تحریم‌ها دانست و از دولت خواست تا علاوه بر مقابله با واردات محصولات کشاورزی، با ارائه تسهیلات از آنها حمایت کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس که می‌گفت زمین‌های کشاورزی سمیرم با مشکل خشکسالی مواجه هستند، در پاسخ به این سؤال که برای کمک به کشاورزان و پیگیری مشکلات آنها چه اقداماتی را انجام داده‌اید، تصریح کرد: بارها به وزیر کشاورزی و دولت در این خصوص تذکر داده‌ام اما علی‌رغم تمامی عنایاتی که دولت به مناطق محروم دارد در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه بیکاری از جمله مشکلات حوزه انتخابیه‌اش است، در عین حال گفت که با توجه ویژه دولت به بخش کشاورزی سمیرم، می‌توان بخشی از مشکل بیکاری را حل و فصل کرد.

وی که به خاطر تعطیلات مجلس در حوزه انتخابیه‌اش حاضر شده است، گفت: هر زمانی که از تهران به حوزه انتخابیه‌ام بر می‌گردم مجبور هستم سؤالات مکرر کشاورزان را بی‌پاسخ بگذارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet