هدر موبایل
1389/06/27 11:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوروزی در واکنش به پیشنهادی منبی بر انتخابات پارلمانی ریاست‌جمهوری:

انتخاب ریاست جمهوری تنها با آرا مستقیم مردم قابل قبول است

**عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها مجلس شورای اسلامی گفت:امروزه انتخابات تنها وسیله‌ای است که مشارکت در تصمیم گیری ها از طریق آن تحقق می‌پذیرد و حاکمیت ملی انحصاراً در فرآیند انتخابات معنی پیدا می‌کند لذا انتخاب رئیس جمهور به وسیله مردم مراجعه و اعتماد به خرد جمعی است.

حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به پیشنهاداتی مبنی بر پارلمانی شدن انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت:سوابق نه چندان خوب برخی احزاب در تاریخ معاصر کشورمان باعث شده فعالیت حزبی در عرصه سیاسی کشور به طور شایسته و بایسته جایگاه خود را پیدا نکرده و مردم به احزاب اعتماد چندانی نداشته باشند.

وی افزود:همچنین سوء استفاده ی برخی قدرتهای بیگانه از برخی احزاب مانند حزب توده و مشارکت در تاریح معاصر کشور،سوء ظن و بی اعتمادی مردم را دو چندان کرده است.

نوروزی با اشاره به اینکه در انتخابات مجلس بحثهای قومی قبیله‌ای و طایفه‌ای در بسیاری از شهرهای کشور پررنگ و تعیین کننده‌ی نتیجه انتخابات است اذعان داشت:این مساله می‌تواند به اعتبار رئیس جمهور منتخب پارلمان خدشه وارد کند.

نماینده رباط کریم در پایان خاطرنشان کرد:اینکه رئیس جمهور منتخب مستقیم مردم باشد و با آراء مستقیم مردم در پای صندوق های رای انتخاب شود می‌تواند پشتوانه خوبی برای رئیس جمهور باشد به علاوه خرد جمعی کمتر دچار خطا در انتخابات خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet