خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/27 09:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده خمین:

با روحیه و شعار ما می‌توانیم در ایام جنگ، باید تهدیدات دشمنان را به فرصت تبدیل کنیم

**نماینده مردم خمین در مجلس با اشاره به این که در زمان دفاع مقدس از همه‌ امکانات مادی و معنوی کشور بهره گرفتیم تا توانستیم مقاومت کنیم، گفت: امروز هم باید از همان روش استفاده کنیم تا بتوانیم دشمنی که در این شرایط از یک طرف ما را تحریم و از سویی تهدید می‌کند را سرجای خود بنشانیم.

محمدحسین مقیمی در ارزیابی از چگونگی بهره‌گیری از دستاورد‌های هشت سال دفاع مقدس در سیاست‌گذاری‌ها، روش‌ها و منش‌ها به ایسنا، گفت: آن روز که دشمن به ما حمله کرد کشور از نظر سیستم اجرایی، سیاسی و اجتماعی وضعیت خاصی داشت، چون به تازگی انقلاب شده بود و دشمن هم این را می‌دانست و قصد داشت از این شرایط خاصی که همه چیز در آن به هم ریخته و فروپاشی آن نظام طاغوتی که با کمک ابرقدرت‌ها در ایران به وجود آمده بود، سوء‌استفاده کند.

وی افزود: لذا به ایران حمله کرد، اما غافل از آن بود که مردم با اطاعت از رهبری، برای آینده‌ خود، کشور و جمهوری اسلامی از هیچ کوششی فرو‌گذار نمی‌کنند.

این نماینده‌ مجلس گفت: آن روز جامعه‌ ما با رهنمود‌های امام راحل در یک فضای باز، خود را برای مبارزه با دشمن آماده ‌کرد و همین جا بود که امام (ره) فرمودند؛ "دشمن آمده سنگی انداخته و این مردم جواب آن را خواهند داد"، و بعد با جمله مشهوری که فرمودند "ما می‌توانیم"، توانستن را در تمامی جبهه‌های جنگ، اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی و ... نشان دادند و اظهار داشتند که مردم قادرند و می‌توانند به اهدافی که برای خود دارند، برسند.

مقیمی در عین حال با اشاره به وضعیت آن زمان کشور از نظر نظامی، بمباران فرودگاه‌ها‌ی کشور توسط دشمنان و از بین‌بردن بسیاری از امکانات از جمله شریان‌های حیاتی و از کار انداختن چاه‌های نفت و کارخانجات و فلج‌کردن اقتصاد کشور توسط دشمنان، تصریح کرد: با این وجود، مردم باور داشتند که "ما می‌توانیم" و با همین باور هم بود که توانستند دشمن را که همه دنیا و ابرقدرت‌ها از او حمایت می‌کردند را از خاک جمهوری اسلامی بیرون کنند.

وی گفت: امروز هم که دشمنان، ما را تحریم می‌کنند و هر روز برایمان خط و نشانی می‌کشند، ما باید با همان روحیه، فرهنگ و شعار، این تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم که خوشبختانه در این جهت در حال حرکت هستیم.

نماینده‌ مردم خمین در مجلس با اشاره به حضور خود در دفاع مقدس نیز،گفت: در آن زمان کارخانه‌هایی در اهواز وجود داشت و خط مقدم بودند که ما آنها را اداره می‌کردیم و این کارخانه‌ها در پشتیبانی جنگ بسیار موثر بود و خدمات زیادی را به جنگ ارایه می‌داد، لذا سهم و نقش کوچکی در بسیج این امکانات در دفاع مقدس داشتیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet