هدر موبایل
1389/06/27 11:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده‌ زاهدان با اشاره به گروگانگیری در محور چابهار- زاهدان:

اقدامات انجام شده برای ایجاد امنیت در سیستان و بلوچستان، کافی نیست

**نماینده‌ی مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حادثه‌ی گروگانگیری در محور چابهار به زاهدان با انتقاد از وضعیت امنیتی این استان در عین حال گفت که اقداماتی در این راستا انجام شده، اما هنوز هم کافی نیست.

حسین‌علی شهریاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه مسائل گروگانگیری، شرارت‌ها و عملیات تروریستی در استان سیستان و بلوچستان از چهار، پنج سال پیش شدت گرفته است. البته پیش از این هم مسائلی این چنین در استان اتفاق می‌افتاد، اما عمده‌ درگیری‌ها با نیروهای نظامی و انتظامی بود. اما اکنون متاسفانه این شرارت‌ها به مردم عادی و جاده‌ها کشیده شده است.

وی با بیان این‌که عامل این‌گونه شرارت‌ها، استکبار جهانی و عوامل آنها هستند، افزود: ما مشکلات را به تمامی مسوولان امنیتی کشور منتقل کرده‌ایم، البته مسوولان هم تلاش خود را برای مهار این شرارت‌ها انجام داده‌اند، اما به نظر می‌رسد اقداماتی که انجام شده کافی نیست و باید تلاش‌های بیشتری در این رابطه صورت گیرد. چرا که مطمئنا این روند خوبی نیست که شهروندان ما احساس ناامنی کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما یک کشور اسلامی هستیم که از بدو پیروزی انقلاب دشمنان قسم‌خورده‌ای داشته‌ایم و خواهیم داشت. به همین دلیل ذهن مسوولان ما هم درگیر مسائل سیاست خارجی و فشارهایی است که به جمهوری اسلامی وارد می‌شود.

نماینده‌ی مردم زاهدان در خانه‌ی ملت، تاکید کرد: متاسفانه استان سیستان و بلوچستان استان فراموش‌شده‌ای است، به این معنا که هر گاه اتفاقی می‌افتد مسوولان عکس‌العمل نشان می‌دهند و ابراز همدردی می‌کنند، اما به محض این‌که اوضاع آرام می‌شود مسائل دوباره فراموش می‌شود.

وی با اشاره به نگرانی‌های مردم این استان و دغدغه‌های امنیتی آنها، خاطرنشان کرد: مردم این استان به لحاظ این‌که دسترسی به مسوولان ندارند مشکلات‌شان را بیشتر به نمایندگان استان منتقل می‌کنند، و ما هم صادقانه مشکلات را به مسوولان منتقل می‌کنیم، اما با وجود تمام تلاش‌هایی که در این رابطه انجام شده وضعیت هنوز هم رضایت‌بخش نیست و باید پیش از این‌که اتفاقی بیفتد که جبران آن غیرممکن باشد، فکر عاجلی برای این مسائل صورت بگیرد.

شهریاری در پایان از وضعیت گروگان‌ها ابراز نگرانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet