هدر موبایل
1389/06/27 11:32:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون تلفیق :

جلسات کمیسیون تلفیق شنبه آینده از سرگرفته می‌شود

**عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به پس گرفته‌شدن نامه استرداد لایحه برنامه پنجم توسعه از سوی دولت، گفت: جلسات کمیسیون تلفیق طبق روال عادی از شنبه آینده تشکیل خواهد شد.

"علی بنایی"  نماینده قم و عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص از سرگیری کار کمیسیون تلفیق، گفت: چون دولت نامه استرداد لایحه را پس گرفته است، جلسات کمیسیون تلفیق طبق روال سابق از سر گرفته خواهد شد.

نماینده مردم قم با اشاره به وقفه‌ای که  نامه استرداد لایحه در کار کمیسیون تلفیق ایجاد کرد، گفت: بعد از ارسال نامه استرداد لایحه از سوی رییس جمهور به دفتر رییس مجلس و امتناع دولتی ها از شرکت در جلسات این کمیسیون، عملا بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه از دستور کار کمیسیون تلفیق خارج شد و برگزاری جلسات این کمیسیون نیز متوقف شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، همچنین افزود: با پس گرفته شدن نامه استرداد لایحه از سوی دولت، طبق آیین نامه ،کمیسیون کار خود  را بر روی لایحه مجددا آغاز خواهد کرد و در آغاز هفته آینده یعنی شنبه، جلسات کمیسیون طبق روال سابق ادامه خواهد یافت.

بنایی با تاکید بر اینکه بخش اعظم لایحه برنامه پنجم توسعه توسط کمیسیون تلفیق بررسی شده است، گفت: بیش از دو سوم مواد لایحه در کمیسیون بررسی شده است و از ساعت هشت صبح شنبه سوم مهرماه، کار کمیسیون برای بررسی مواد باقیمانده از سرگرفته خواهد شد.

ارسال نامه استرداد لایحه برنامه پنجم توسعه که در روز شنبه 13شهریور به دفتر رییس مجلس شورای اسلامی رسید، شوک بزرگی به نمایندگان مجلس وارد کرد و اعتراضات فراوانی را در میان آنان برانگیخت؛ چراکه بعد از شش ماه کار کمیسیون‌های تخصصی و کارگروه‌های ویژه بر روی این لایحه که در تمام مراحل آن نمایندگان دولت نیز شرکت داشتند، کسی انتظار استرداد آن را نداشت. از همین رو بود که نمایندگان مجلس از ابتدا در برابر ادعای دولت مبنی بر تغییرات گسترده در لایحه ایستادگی کردند و این پافشاری در نهایت منجر به پس گرفتن نامه استرداد از سوی دولت شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet