هدر موبایل
1389/06/27 11:53:00
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش در واکنش به اظهارات حاجی بابایی:

نمایندگان به هیچ وزیری چک سفید امضاء ندادند

**سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نمایندگان به هیچ وزیری چک سفید امضاء نداده اند و هر وزیری که نتواند به درستی وظایفش را انجام دهد و پاسخ گوی نقصان کاری خود نباشد،حتی اگر قبلا رئیس مجلس هم بوده باشد باید منتظر استیضاح خود باشد.

"نورالله حیدری دستنایی" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اعتراض هایی که به آزمون استخدامی آموزش و پرورش وجود دارد گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات در حال بررسی این اعتراض هاست و از آنجا که این موضوع به مساله حساسی تبدیل شده به جز کمیسیون آموزش نهاد های دیگری هم به این حوزه ورود پیدا کرده اند.

نماینده اردل، فارسان، کیار وکوهرنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی خواهم قبل از مشخص شدن نتیجه بررسی ها در خصوص عملکرد وزیر آموزش و پرورش قضاوت کنم گفت: اما حجم مراجعاتی که به مجموعه نمایندگان صورت گرفته، بیانگر وجود سوالات و ابهاماتی جدی در خصوص صحت برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش است. 

 وی افزود: در روند برگزاری آزمون، تائید صلاحیت و گزینش اقشار مختلف ایثارگران و... شبهاتی مطرح  است که عدم پاسخگویی مناسب متولیان آموزش و پرورش موجب شده تا این عزیران از پاسخ ها اقناع نشوند و با نارضایتی زیاد به نمایندگان مجلس مراجعه کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: طبیعی است که در برگزاری آزمون برزگی همچون آزمون استخدامی آموزش و پرورش از جانب پذیرفته نشدگان اعتراض هایی وجود داشته باشد، اما مطمئنا باید امکان پاسخگویی به اعتراض ها و رفع شبهات نیز وجود داشته باشد، اینکه در این آزمون نمره ای اعلام نمی شود،این موجب بیشتر شدن شبهات می شود، بهتر است اطلاعات نتیجه آزمون را به افکار عمومی اعلام کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه می گویند ایثارگران بدون آزمون در آموزش و پرورش پذیرفته می شوند تصریح کرد:ایثارگران  بیشترین معترضان مراجعه کننده به نمایندگان هستند و خود را مصداق همان ضرب المثل آش نخورده و دهن سوخته می دانند.

وی تاکید کرد :به نظر می رسد که متولیان آموزش و پرورش به دلیل ناتوانی در ارائه پاسخ مناسب  قادر به اقناع شرکت کنندگان در آزمون استخدامی نیستند.

حیدری دستنایی در ادامه با اشاره به اظهارات حاجی بابایی در خصو ص استیضاح خود گفت: اینکه ایشان تصور می کنند به دلیل داشتن سابقه دوستی 14 ساله با نمایندگان نباید نگران استیضاح خود باشد فکری کاملا غلط است،اول اینکه هرگز نباید چنین فکری را در سر راه دهد و دوم اگر چنین خیالی هم می کنند هرگز نباید به زبان می آوردند.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه نمایندگان همواره سعی در همراهی وزیران برای انجام وظایفشان داشته اند تصریح کرد: ما دوست نداریم که جناب وزیر در ابتدای دوران خدمتشان با مساله استیضاح رو برو شوند اما ایشان باید بدانند که نمایندگان با هیچ کس عقد اخوت نبسته اند.

حمید رضا حاجی بابایی در حاشیه نشست با مدیران ادارات آموزش و پرورش کشور در پاسخ به سئوالی درباره طرح استیضاح وی که به تازگی از سوی برخی از نمایندگان مجلس مطرح شد گفته بود کسی غصه استیضاح من را نخورد، نمایندگان مجلس از دوستان بسیار نزدیک و خوب من هستند و ۱۴ سال با آنها زندگی و کار کرده ام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet