هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی:

مجلس در کنار سایر دستگاه‌ها باید بر فعالیت‌های خود هم نظارت داشته باشد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**جانشین معاونت قوانین مجلس طرح نظارت بر نمایندگان را مثبت ارزیابی کرد و گفت که مجلس باید ضمن نظارت بر سایر دستگاه‌ها، نسبت به اقدامات و فعالیت‌های خود هم نظارت داشته باشد.
شنبه 27 شهریور 1389 ساعت 12:10

موسی قربانی نماینده قائنات و جانشین معاونت قوانین مجلس در گفت‌وگو با فارس درباره طرح کمیسیون اصل نود برای نظارت بر امور نمایندگان گفت: این طرح مثبت است اما بهترین زمان برای بررسی آن اواخر دوره مجلس هشتم است.

وی معتقد است اگر طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان برای بررسی و تصویب در اواسط دوره هشتم در دستور کار مجلس قرار گیرد، ممکن است با مشکلاتی همراه شود که نتواند آنگونه که شایسته و بایسته است، به آن پرداخته شود.

قربانی با بیان اینکه نماینده مثل اتاق شیشه‌ای می‌ماند که همه ناظر بر اعمال آن هستند، در عین حال یادآور شد: مجلس باید ضمن نظارت بر دیگران، نسبت به اقدامات و فعالیت‌های خود نیز نظارت داشته باشد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: تهیه و تصویب طرح نظارت بر مجلس خوب است اما تصویب آن قدری دشوار است؛ چرا که این طرح در خصوص مسائل نمایندگان است و باید با رأی آنها همراه شود.

قربانی افزود: احتمال رأی آوردن طرح مذکور در اواخر مجلس هشتم بیشتر است؛ لذا موقعیت مناسب برای ارائه آن در صحن مجلس اواخر دوره است.

وی با بیان اینکه ما از مجلس هفتم پیگیر بحث نظارت بر نمایندگان بودیم، ادامه داد: قبل از تشکیل مجلس،‌ مجلسی غیررسمی تشکیل و کارگروه‌هایی در آن شکل گرفت که در آن پیشنهاد شد هیئتی برای نظارت بر نمایندگان تشکیل شود.

جانشین معاونت قوانین مجلس در پایان تصریح کرد: با آغاز به کار مجلس این موضوع کنار گذاشته شد و در حال حاضر که فرمایشات مقام معظم رهبری مؤکد این موضوع است، باید اقدامی در این راستا صورت گیرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000