ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/27 12:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خباز:

با اجرایی‌شدن صحیح برنامه پنجم توسعه، نرخ بیکاری به 7 درصد می‌رسد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:با پیشبرد اهداف سند چشم انداز و اجرای درست و به موقع برنامه پنجم توسعه، نرخ بیکاری به ۷ درصد خواهد رسید.

محمدرضا خباز نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی،در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس خبرنگاران، مبنی بر دغدغه ایشان در خصوص برآورده نشدن انتظارات از طرح های اشتغال، اظهارداشت: براساس سیاست های سند چشم انداز 20 ساله مقرر شده بود که در برنامه چهارم توسعه، نرخ بیکاری تک رقمی شود که این امر به خوبی محقق نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی و تلاش جهت جذب سرمایه گذاری خارجی را از راهکارهای اشتغال زایی در کشور عنوان و تصریح کرد:براساس سیاست های جدیدی که مقام معظم رهبری برای برنامه پنجم توسعه اعلام فرمودند، پیش بینی شده نرخ بیکاری به 7 درصد برسد که این مهم، خواست ایشان و آحاد ملت ایران می باشد.

وی با تاکید بر لزوم تسریع در امر اشتغالزایی و رشد توسعه کارخانجات و تولیدات، خاطرنشان کرد:مقام معظم رهبری،حکیمانه و با درایت مسئله را درک نموده و به دولت نیز گوشزد کردند.

خباز، راهکار تحقق تاکید مقام معظم رهبری را در اجرایی شدن قانون برنامه پنجم توسعه دانست و افزود:طبق برنامه پنجم توسعه و با راهکار جدیدی که مقام معظم رهبری اشاره فرموده اند،نرخ بیکاری به 7 درصد خواهد رسید.

وی در خاتمه یادآور شد:مجلس نیز طی یک جلسه ویژه راه میانبری را جهت رسیدن به هدف تعبیه شده در برنامه پنجم توسعه در پیش خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet