خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/27 12:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو مجمع نمایندگان روحانی:

هتک حرمت قرآن رسوایی آشکاری برای آمریکا به دنبال داشت

**عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هتک حرمت قرآن کریم رسوایی آشکاری را برای حاکمان آمریکا به دنبال داشت، گفت: علاوه بر موضع‌گیری و اتخاذ تصمیم قاطع و جدی از سوی سازمان کنفرانس اسلامی، کشورهای اسلامی باید بازبینی در روابط‌شان با آمریکای جنایتکار داشته باشند.

موسی غضنفرآبادی نایب رییس کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این هتاکی نشان داد که آمریکایی‌ها به هیچ چیزی پایبند نیستند، گفت: این درحالی است که ملت ایران از گذشته متوجه شده بودند که ادعای آمریکایی‌ها در مورد حقوق بشر، انسانیت، اسلامیت، ادیان و احترام به مذاهب دروغ است و آنها احترامی به بشر و انسان‌ها قائل نیستند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با هتک حرمت قرآن کریم و با توهین به عزیزترین مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان نه تنها قلب مسلمانان بلکه قلب بسیاری از استان‌های آزاده‌ی دنیا و غیرمسلمان را جریحه‌دار کردند.

این عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس، اهانت به قرآن را به دلیل نفوذ روزافزون و تاثیرگذاری قرآن در جامعه‌ی جهانی دانست و تصریح کرد: آمریکایی‌ها خواستند با این اقدام ابراهیم‌سوزی کنند غافل از اینکه با این هتاکی، همه‌ی دنیا را متوجه مقدس‌ترین کتاب آسمانی کردند به گونه‌ای که هر انسان به محض اطلاع از این هتاکی نسبت به محتوای قرآن کنجکاو می‌شود. در این شرایط قطعا هر فردی که به سراغ قرآن رود متوجه می‌شود که در دنیای امروز نمی‌توان هیچ کتابی به کمال و جامعیت قرآن پیدا کرد.

غضنفرآبادی خاطر نشان کرد: قرآن‌سوزی آمریکایی‌ها مثل آدم کشتن آنها در فلسطین، عراق، افغانستان و لبنان تحت عنوان حقوق بشر است. وقتی آنها به انسان‌ها بها نمی‌دهند مطمئنا ارزشی برای عقیده‌ی مردم نیز قائل نمی‌شوند.

وی ادامه داد: در دورانی که آمریکایی‌ها و سازمان‌های بین‌المللی به جنایت و آدم‌کشی دست می‌زنند و آن را به افراد دیگری نسبت می‌دهند، دیگر نباید انتظار داشت که به عقاید مردم پایبند بوده و احترام گذارند.

نماینده‌ مردم بم در خانه‌ ملت، با تاکید بر اینکه سازمان کنفرانس اسلامی بایستی تصمیم جدی و قاطعی اتخاذ کرده و به محکومیت صرف بسنده نکند، گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری هدف هتاکان به وجود آوردن جنگ بین مذاهب است. از این رو سازمان کنفرانس اسلامی بایستی با اتخاذ تصمیم قاطعی، دست حاکمان و سران آمریکا دخیل در این هتک حرمت را قطع کند.

غضنفرآبادی ادامه داد: سازمان کنفرانس اسلامی باید به حاکمان دنیای اسلام هشدار دهند که مراقب روابط‌شان با آمریکا باشند زیرا آمریکا دلش به حال هیچ فردی نسوخته است. از آنجا که این هتاکی علیه کشور خاصی نبوده و علیه مسلمانان انجام شد، هر زمان که فرصت کنند روشن‌تر و آشکارتر شمشیرشان را بر گردن مسلمانان قرار می‌دهند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در راس هتاکان، آمریکا و صهیونیست‌ها قرار دارند، گفت: کشورهای اسلامی باید در روابط‌شان با استعمارگران و آمریکای جنایتکار بازبینی جدی داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet