حلول ماه ربیع الاول
1389/06/27 12:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

در برابر قانون و رهبری، التزام عملی داشته باشیم

**عضو جامعه روحانیت مبارز، در ارزیابی از سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع اعضای خبرگان در خصوص برنامه‌ها و طراحی‌های دشمنان برای بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به کارگزاران نظام، گفت: اصل مطلب این است که دشمن نسبت به موجودیت و رشد و تعالی ما هم حساس است و هم نمی‌خواهد که یک جامعه‌ آرام و متعالی و در حال رشد و پیشرفت داشته باشیم و این مسئله را صد در صد می‌توانیم از اظهارات و برنامه‌ریزی‌ها و رفتارهایشان بفهمیم.

سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، افزود: باید در همه‌ی مراحل دست دشمن را بخوانیم و نگذاریم هرگز به آرزو و اهداف خود برسد.

به نظر نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، راهکار مناسب در این زمینه این است که در برابر قانون و رهبری، التزام عملی داشته باشیم، یعنی سند چشم‌انداز و برنامه‌های پنجساله و سایر قوانین را پیش‌روی خود قرار دهیم و در جهت عینیت بخشیدن به اهدافی که در قوانین و برنامه‌ها وجود دارد، گام برداریم.

اکرمی خاطرنشان کرد: راهکار دیگر این است که هر چند این اختلاف داشتن یک امر طبیعی است و همه جا وجود دارد و احدی نمی‌تواند منکر آن شود، ولی همین اختلاف‌ نظر را باید به صورت عکس نشان دهیم. در واقع همه خواهان پیشرفت همراه با عدالت هستیم و کسی نمی‌تواند منکر این مسئله باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید بر اهتمام بر مشترکات بین احزاب و گروه‌ها در جامعه، گفت: وقتی بر مشترکات تاکید داشته باشیم و از اختلافات تا حد ممکن دوری کنیم، دشمن به این جمع‌بندی می‌رسد که در اهداف خود ناکام است.

وی تصریح کرد: ممکن است دشمن دست از سر ما برندارد ولی بهرحال احساس می‌کند در اهدافش توفیقی به دست نمی‌آورد.

عضو جامعه‌ی روحانیت مبارز، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت اعتقادات دینی مردم در برابر اقدامات سازمان‌یافته‌ی دشمن، تصریح کرد: اگر هر دستگاهی کار خود را در مقام عمل به درستی انجام دهد، خود به خود در همه‌ ابعاد از جمله بعد اعتقادی خود تقویت خواهیم شد. اشکال کار این است که گاهی ما کار خود را به صورت شایسته و بایسته انجام نمی‌دهیم و یا این‌که در کار دیگران دخالت می‌کنیم. راهکار این است که هر کس ابتدا کار خود را به درستی انجام دهد و ثانیا اگر فرصت و فراغتی داشت به دیگران نیز در کارهایی که انجام می‌دهند؛ کمک کند.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، به نقش حوزه‌های علمیه و دانشگاهیان در این زمینه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تقویت اعتقادات مردم تنها بر عهده حوزه‌های علمیه نیست، زیرا حدود 600 و اندی تریبون نمازجمعه داریم که هر هفته با مردم صحبت می‌کنند. لذا باید با طرح مطالب استدلالی و برهانی بنیه‌ی عقیدتی و ایمانی مردم را تقویت کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نقش صدا وسیما در این رابطه اظهار کرد: صدا و سیما باید با استدلال و ارائه‌های خوب مسائل، اعتقادات مردم را تقویت کند.

وی خاطرنشان کرد: ما آموزش و پرورشی داریم که چند روز دیگر با 14 میلیون دانش‌آموز کار خود را شروع می‌کند. در آنجا نیز اگر ما به بعد عقیدتی و ایمانی بها دهیم و معاونت پرورشی را بار دیگر احیا و تقویت کنیم و با برنامه‌های حساب شده کار خود را شروع کند و اگر نهادهایی که در سپاه و ارتش و خصوصا دانشگاه‌ها برای تقویت اعتقادات وجود دارد تقویت شود و اگر آنها کار خود را محکم و مستند انجام دهند، واقعا خود به خود بنیه‌ی عقیدتی مردم محکم می‌شود.

اکرمی با بیان این که دو کلمه توحید و وحدت در بین مردم جزو اعتقادات همه‌ ماست، افزود: اگر واقعا در این بخش‌ها کار کنیم این مسائل در وحدت جامعه‌ی ما کارساز خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet