ایام محرم 1398
1389/06/27 12:26:00
سرویس اقتصادی
جلالیان:

وزارت بازرگانی برنامه لازم را برای توزیع محصولات کشاورزی ندارد

**نماینده مردم دیر، کنگان و جم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین پیگیری‌های صورت گرفته در حوزه انتخابیه خود گفت: بحث بیمه محصولات کشاورزی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که پیگیر هستیم و همچنین پیگیری خرید تضمینی محصولات کشاورزان و منطقی کردن قیمت این محصولات.

"عسگر جلالیان "  نماینده  دیر،کنگان و جم  در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صدای بوشهر خاطرنشان کرد: قسمتی از مشکلات کشاورزان به وزارت بازرگانی برمی‌گردد که برنامه لازم را برای این موضوع ندارد.

جلالیان افزود: کشاورزان توقع دارند که جاهایی که لازم است دولت کار پیش خرید و توزیع صادرات را بر عهده بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: یکی از حق‌های کشاورز بیمه است اما در حال حاضر هزینه‌های بیمه برای کشاورز یا بسیار سنگین است و یا پرداخت‌های آن ، آن‌قدر ناچیز است که پاسخگوی خسارات وارده به کشاورزان نیست.

جلالیان همچنین به آخرین جلسات خود در حوزه انتخابی اشاره‌کرد و گفت: با مسئولین استان و امام جمعه و تعدادی از مدیران جلسه‌ای داشتیم  و توسعه استان را بررسی کردیم و قرار شد این جلسات از این به بعد به صورت منظم و دوره‌ای برگزار شود.

جلالیان افزود: جلسه‌ای نیز با آیت‌الله بوشهری داشتم و قرار شد با ایشان به عنوان نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان، موضوعات مربوطه را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: چند بازدید از ادارات منطقه داشتیم، به صندوق مهر امام رضا و دفاتر پستی منطقه رفته و مشکلات موجود را بررسی ‌کردیم و همفکری‌هایی در جهت حل مشکلات صورت گرفت.

نماینده مردم دیر، کنگان و جم افزود: جلسه‌ای مردمی نیز در شهرستان کنگان برگزار شد که به پاسخ به سؤالات مردم و پیگیری‌ مطالبات مردم اختصاص یافت.

جلالیان با اشاره به اتفاق نگران‌کننده‌ای که در عسلویه در اثر انفجار قسمتی از خط لوله صلح افتاده است نیز گفت: در یکی از روستاهای منطقه در سال گذشته بر اثر انفجارهایی، خساراتی به خانه‌های مردم وارد شده است که بعد از گذشت یک سال هنوز خسارات مردم به آنها پرداخت نشده که پیگیر این موضوع هستم  تا هم ایمنی لازم در شهر فراهم شده و هم خسارات مردم به آنها پرداخت شود.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم همین‌طور به نتیجه آزمون شرکت نفت و انتخاب نیرو اشاره کرد که سهمیه بومی در آن لحاظ نشده و در این خصوص گفت: اگر وزیر نفت در این خصوص پاسخگو نباشد، طرح سؤال خواهم کرد تا حق بومی‌های منطقه در چارچوب مصوبه هیأت دولت در این آزمون لحاظ شود و به استماع معاون پارلمانی وزیر نفت نیز رسانده‌ام که در صورت عدم بازنگری، سؤال مطرح خواهم کرد که حاشیه‌ها و تبعات آن برای وزیر خوب نیست.

جلالیان همچنین از افتتاح دانشگاه جامع علمی- کاربردی در عسلویه خبر داد و گفت: این افتخار به ثبت رسیده و به مردم کنگان تبریک می‌گویم که از این طریق فرصت ارزشمندی برای تربیت نیروی انسانی منطقه فراهم شده است.

وی گفت: این ظرفیت می‌تواند به وزارت نفت نیز کمک کند و با بالا بردن مهارت نیروی انسانی منطقه که در 8 رشته در این دانشگاه تحصیل خواهند کرد، کمک خوبی به بالا بردن سطح دانش منطقه خواهد شد.

جلالیان تصریح کرد: این دانشگاه در 8 رشته فنی دانشجو می‌پذیرد و توصیه من به جوانان دانش‌دوست عسلویه و جم این ‌است که در این دانشگاه ثبت‌نام کنند.

جلالیان همچنین از افتتاح دانشگاه فنی مهندسی جم و شروع به کار آن از آغاز مهرماه خبر داد و گفت: این دانشگاه نیز زیرنظر دانشگاه خلیج‌فارس در شهرستان جم  فعال است که می‌تواند به بالا بردن سطح دانش و آگاهی مردم منطقه کمک کند.

نماینده مردم دیر، کنگان و جم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  با پیگیری‌های صورت گرفته مشکل خوابگاه دانشجویان، تغذیه و ایاب و ذهاب آنها حل شده است و طی جلسه‌ای تکمیلی با فرماندار و مدیران منطقه پیگیری‌های تکمیلی را انجام خواهیم داد تا از اول مهرماه شاهد شروع به فعالیت این دانشگاه باشیم.

عسگر جلالیان به انتخاب و انتصاب مدیرجدید دانشگاه آزاد اسلامی جم نیز اشاره کرد و گفت: مجوزهای لازم برای افتتاح این دانشگاه نیز اخذ گردیده و مدیر آن مشخص شده تا کارهای اجرایی آن انجام شود.

جلالیان خاطرنشان کرد: کار انتخاب و انتصاب رئیس دانشکده فنی و مهندسی جم نیز انجام شده که یک فرد بومی و عضو هیأت علمی و دانشجوی P H D همان دانشگاه است تا بتواند با حساسیت‌های ویژه راه‌اندازی و توسعه دانشگاه را مورد توجه قراردهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet