خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/27 12:51:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم بوشهر و گناوه خبر داد:

فولاد بوشهر شروع به کارکرد

**نماینده مردم بوشهر و گناوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین پیگیری‌های حوزه انتخابی خود گفت: با توجه به اهمیت مجتمع فولاد بوشهر که می‌تواند زمینه اشتغال و رونق اقتصادی در بوشهر را فراهم نماید، پس از پیگیری‌های مداوم بخش خصوصی مجتمع فولاد بوشهر از هفته گذشته عملیات اجرایی آن شروع شد.

"غلامعلی میگلی‌نژاد"  نماینده بوشهر و گناوه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صدای بوشهر گفت: امید است با همکاری وزارتخانه‌های مرتبط با سرمایه‌گذار باقری، شاهد سرعت بخشیدن به این مجتمع باشیم و بر خود لازم می‌دانم که از  باقری به لحاظ پشتکار ایشان تشکر نمایم.

وی با اشاره به اینکه صید و صیادی در استان بوشهر از جایگاه بسیار بالا و پراهمیتی برخوردار بوده و از قدیم‌الایام صید و صیادی در استان بوشهر زمینه اشتغال و  پرورش آبزیان در کشور به دلیل طولانی بودن ساحل استان که بالغ بر هفتصد کیلومتر می‌باشد، گفت: اکثر ساحل‌نشینان استان بوشهر به شغل شریف صیادی مشغول می‌باشند اما در یکی از نقاط بوشهر به نام  جفره مائینی، اسکله با  تجمع  گل ولای در بستر اسکله، رفت و آمد  شناورهای صیادی را با مشکل مواجه کرده است.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس گفت: در همین راستا پس از پیگیری‌هایی که در سازمان شیلات صورت گرفت، شیلات موافقت نمود طراحی مجدد صورت پذیرفته و در آخرین گزارشی که از طرف معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شیلات کشور داده شد، در شیلات کشور در سال جاری طرح به مناقصه گذاشته خواهد شد. برای اجرا و با توجه به تخصیص اعتبار داده شده، عملیات اجرایی اسکله دومنظوره تفریحی - صیادی شروع به کار می‌کند.

میگلی‌نژاد تصریح کرد: یکی از مشکلات دیگری که در سطح استان وجود داشته است، مشکل ایاب وذهاب ساکنان خارک بود که با توجه به طرح سؤال، وزیر راه  قول مساعد دادند که تا زمان تأمین شناور مسافربری جابه‌جایی کارکنان وزارت نفت و مردم جزیره خارک از طریق هوایی بین خارک و بوشهر صورت گیرد و در کمیسیون عمران، مصوب شد که پس از تعطیلات‌تابستانی مجلس در اولین هفته نشست مشترکی بین وزیر راه و ترابری، نفت و بازرگانی و اعضای کمیسیون عمران و اینجانب جهت هماهنگی به منظور تأمین شناور صورت گیرد.

نماینده مردم بوشهر و گناوه تصریح کرد: با توجه به اهمیت آب و برق به منظور نیازهای اولیه توسعه استان هفته گذشته وزیر نیرو با هیأت همراه جهت بازدید از روند توسعه آب و برق و همچنین بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر وارد استان شدند و به مدت دو روز مقررگردید که از پروژه‌های وزارت نیرو بازدید و توصیه‌های لازم در جهت به روز کردن زیرساخت‌های آب و برق استان داشته باشند.

میگلی‌نژاد همچنین با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر انتقال مراکز عملیاتی به استان بوشهر گفت: نشستی در استانداری تشکیل شد و آخرین وضعیت پیگیری سازمان‌های مرتبط در استان گزارش داده شد و اعلام آمادگی نمودیم که نمایندگان استان آماده هر نوع همکاری در جهت انتقال سازمان‌ها به استان بوشهر هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet