هدر موبایل
1389/06/27 13:11:00
سرویس سیاسی
رهبر:

قانون‌مداری،انتقادپذیری و ولایت‌مداری راه‌ رسیدن به وحدت است

**رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی قانون‌مداری، انتقادپذیری و ولایت‌مداری را از جمله راه های رسیدن به وحدت در جامعه دانست.

"محمدتقی رهبر" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر اقدام عملی و غیرشعاری برای ارتقای وحدت ملی و انسجام اسلامی در کشور، گفت: یکی از محورهای اصلی ولایت مداری مسئولان هستند که چقدر به فرمایشات ایشان گوش کرده و به آن عمل می کنند.

نماینده اصفهان در مجلس قانون مداری مسئولان را محور دیگر رسیدن به وحدت در جامعه عنوان کرد و افزود: مثلا اگر در برخی جاها میان دولت و مجلس اختلاف‌نظر یا حرف وجود دارد، تنها راه حل این اختلاف‌ها مراجعه به قانون است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی با اظهار اینکه اگر تعامل عملی نباشد و فقط مسئولان به روی هم بخندند، این وحدت صوری و ظاهری می شود، خاطرنشان کرد: راه  دیگر رسیدن به وحدت در جامعه از میان برداشتن عوامل تفرقه و انتقادپذیری مسئولان است.

رهبر با اظهاراینکه وقتی مقام معظم رهبری در سخنانشان اشاره به انتقادپذیری می‌کنند، تاکید ایشان به همه مسئولان جامعه است، افزود: متاسفانه گاهی اوقات می‌بینیم که یک عده وقتی ازآنها انتقاد می شود، انتقاد را برنتابیده و حرف خودشان را زده و به آن عمل می‌کنند که این وضع باعث می شود، کسی جرات انتقاد نداشته باشد.

نماینده اصفهان با تاکید بر عمل به همه توصیه‌های مقام معظم رهبری توسط مسئولان نظام، خاطرنشان کرد: مسئولان باید تمام حرف‌های معظم‌له را روی میز گذاشته و به آن عمل کنند.

وی افزود: وقتی رهبری معظم انقلاب تاکید بر عدم موازی کاری در سیاست خارجی می کنند، نباید این عمل از سوی دولت و سایر دستگاه‌ها صورت گیرد.

نماینده اصفهان، خاطرنشان کرد: وقتی رهبری تاکید بررسیدگی به مسایل کلان در کشور را دارند، همه نمایندگان در مجلس باید به توصیه معظم‌له عمل کرده و در عمل  قوانینی را تصویب کنند که مسائل و مشکلات مردم حل شود.

نماینده اصفهان با اظهار اینکه مقام معظم رهبری به حفظ نظام تاکید فرموده‌اند، افزود: گاهی ممکن است در کشور تنش وجود داشته باشد که در این شرایط مسئولان باید در موضع‌گیری‌ها تلاش کنند که انقلاب به خطر نیفتد.

رهبر با بیان اینکه دشمن منتظر یافتن فرصت برای ضربه به نظام است، خاطرنشان ساخت: باید با توجه به مصلحت نظام از هر گونه انشعاب برای رسیدن به وحدت در جامعه خودداری شود و هر روز حزب و گروه جدیدی درست نشود؛ چرا که بنا به فرمایش امام راحل هیچ خطری بزرگتر از گروه گرایی در کشور نیست.

وی گروه گروه کردن مردم کشور را یکی از فتنه‌های دشمنان انقلاب دانست و با انتقاد ازحزب گرایی در کشور، گفت: اصلا این حزب‌گرایی، یکی از عوامل اصلی ایجاد اختلاف در کشور است.

رهبر با اظهار اینکه احزاب تاکنون در کشور چه کار کرده‌اند که ما هر روز یک حزب تشکیل بدهیم، افزود: ما یک امت واحده اسلامی هستیم و مانند کشورهای اروپایی نیستیم که متکی به حزب باشیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح پنج‌شنبه در دیدار رییس و نمایندگان مجلس خبرگان، تقویت روحیه داخلی را از جمله وظایف مهم برای مسئولان و روحانیون دانستند و با اشاره به طرح مکرر موضوع وحدت در جامعه، خاطرنشان کردند: وحدت فقط به معنای صحبت کردن درباره آن نیست بلکه این وحدت باید به صورت عملی در جامعه محقق شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: معنای وحدت این است که مشترکات را تقویت و در مقابل چشم مردم برجسته کنیم نه اینکه سایه برخی دلخوری‌های شخصی از برخی افراد بر تمام رفتار انسان حاکم شود و به جای طرح مسائل اصلی و مشترکات، موضوعات فرعی و خلاف مصالح کشور را مطرح کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet