هدر موبایل
1389/06/27 13:29:00
سرویس سیاسی

اهانت به قرآن نشان دهنده شکست کامل تمدن غرب است

**حسن ونایی نماینده ملایر طی یادداشتی که در روزنامه پیام همدان منتشر شده، به تحلیل اقدام اخیر برخی افراطیون در آمریکا در هتک حرمت به قرآن کریم پرداخته است.

 متأسفانه ما شاهد آن هستیم که صهیونیسم جهانی با تسلطی که بر کشورهای اروپایی و به‌ویژه آمریکا دارد، آن کشورها را به مبارزه علنی با اسلام و به‌ویژه تشیع فرا‌خوانده است، اما همواره در مقابل جمهوری اسلامی ایران که پیش‌قراول گسترش دین اسلام در جهان است، کم آورده و اظهار عجز می‌کند. 

به همین دلیل به ناچار متوسل به حرکات و برنامه‌هایی می‌شود که نمایانگر ضعف شدید آن‌ها در برابر حرکتی است که آغاز شده و نشان‌دهنده افول و فروپاشی تمدن غرب در آینده‌ای نزدیک است. اقداماتی نظیر هتک حرمت به قرآن کریم که تمام مسلمانان را عزادار کرده، نشان می‌دهد ما با یک جنگ نرم تمام عیار در سطح بین‌المللی روبه‌رو هستیم که باید با توجه به پشتوانه قوی مذهبی خود این جنگ را مدیریت کنیم و زمینه‌ها را برای سقوط و فروپاشی تمدن غربی فراهم سازیم. امروزه جهان به دو قطب تقسیم شده است؛ از یک طرف الگوی موفق جمهوری اسلامی قرار دارد که برگرفته از مکتب امامان ماست و به الگویی برای بسیاری دیگر از کشورها نیز درآمده است. در مقابل فرهنگ منحط غرب را داریم که بعد از قرون متمادی تنها انحطاط خانواده و روابط نامشروع میان انسان‌ها و جوامع بشری را به ارمغان آورده و تمام تبلیغات آن پوچ و توخالی بوده است.

نهایت رشد تمدن غربی در این است که به ادیان دیگر اهانت کند، در حالی که در قرآن که مورد اهانت آن‌ها قرار گرفته، ادیان آن‌ها به رسمیت شناخته شده است. ما این مقطع را به عنوان پیروزی مطلق جهان اسلام و به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی می‌دانیم، زیرا اهانت به کتاب آسمانی و دینی که به واسطه ایران در همه دنیا همه‌گیر می‌شود، تنها نشان‌دهنده ضعف کشورهای غربی در برابر این جریان است.

به هر روی غرب به این نتیجه رسیده است که به عنوان آخرین تلاش با جنگ نرم و با همه پتانسیل در مقابل ایران و اسلام موضع بگیرد و مواضع‌اش نیز کاملاً بارز و آشکار است. ما شاهد جنگی هستیم که روز به روز دامنه آن افزایش می‌یابد و دامنه‌های آن مسائل مختلفی را شامل می‌شود. در این شرایط حساس مقام معظم رهبری با درایت همیشگی بار دیگر بحث اتحاد را مطرح کرده است؛ زیرا تنها راه مقابله با این هجمه وحدت است و ما به شرطی می‌توانیم در برابر این جنگ تمام‌عیار که علیه مکتب شیعه آغاز شده، مقابله کنیم که متحد باشیم.

حسن ونایی

نماینده ملایر

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet