هدر موبایل
1389/06/27 13:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

دولت آمریکا از نظر حقوقی حق عدم صدور ویزا را ندارد

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: درست است که به لحاظ جغرافیایی جایگاه سازمان ملل در آمریکا قرار دارد، اما دولت این کشور به لحاظ حقوقی حق ندارد که برای هیئتی ویزا صادر نکند و با حضور آنها مخالفت کند.

علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با فارس با انتقاد از دولت آمریکا به دلیل عدم صدور ویزای تعدادی از اعضای هیئت ایرانی به منظور حضور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد،‌ اظهار داشت: سازمان ملل، خانه ملت‌ها و کشورهاست.

وی افزود: درست است که به لحاظ جغرافیایی جایگاه سازمان ملل در آمریکا قرار دارد، اما دولت این کشور به لحاظ حقوقی حق ندارد که برای هیئتی ویزا صادر نکند و با حضور آنها مخالفت کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه گفت: این نوع اقدام‌ها، عملاً شرایط آمریکا برای قرار داشتن سازمان ملل در خاک این کشور را زیر سؤال می‌برد.

به گفته وی، اصل حضور رئیس‌جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل همه ساله صورت می‌گیرد و مواضع جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی‌های ریاست‌جمهوری رسماً اعلام می‌شود.

بروجردی بر همین اساس سازمان ملل را مهمترین تریبون اطلاع‌رسانی جهانی خواند و گفت که سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان از این تریبون جهانی، دارای اهمیت فراوانی است.

وی با بیان اینکه مقامات و رؤسای جمهور همه کشورها همه ساله مواضع خودشان را از طریق این سازمان بین‌المللی اعلام می‌کنند، یادآور شد: علاوه بر سخنرانی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، حضور احمدی‌نژاد در سایر برنامه‌های طراحی شده نیز حائز اهمیت است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس همچنین گفت: دیدار با رؤسای کشورهای مختلف و حضور رئیس‌جمهور در سایر برنامه‌ها نیز اهمیت فراوانی دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خاتمه با ذکر این نکته که حضور در سازمان ملل، فرصت مغتنمی برای اعلام مواضع جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد این حضور رئیس‌جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل، از مهمترین فرصت‌هایی است که در عرصه سیاست خارجی مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet