هدر موبایل
1389/06/27 13:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ثروتی:

گزارش تفحص از برنامه چهارم پیش از بررسی برنامه پنجم ارائه می‌شود

**عضو هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد برنامه چهارم توسعه از تصمیم این هیئت برای ارائه گزارشی از اجرای ۳۰ درصدی این برنامه به نمایندگان مجلس، پیش از بررسی کلیات برنامه پنجم در صحن مجلس خبر داد.

موسی الرضا ثروتی در گفتگو با مهر، درباره عملکرد هیئت تحقیق و تفحص از برنامه چهارم توسعه اظهار داشت: این هیئت تلاش کرد تا گزارش منسجمی از عملکرد دولت در برنامه چهارم به کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه ارائه کند تا اعضای این کمیسیون اطلاعاتی از چگونگی اجرای برنامه در سالهای گذشته و خلاء های آن داشته باشند.

وی ادامه داد: البته طبق قانون برنامه چهارم این وظیفه دولت بود که گزارش سالانه برنامه چهارم را به مجلس ارائه کند اما در سالهای اخیر دولت به این وظیفه قانونی خود عمل نکرده و بهتر است که پرونده تخلف از قانون را سنگین تر نکند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد برنامه چهارم به طور قطع قبل از بررسی برنامه پنجم یا در حین بررسی کلیات آن در صحن مجلس، گزارشی از تحقیق و تفحص خود به نمایندگان ارائه خواهد کرد تا در تصویب برنامه پنجم از این گزارش استفاده کنند.

نماینده بجنورد گفت : دولت هم اکنون هم فرصت دارد تا درخصوص برنامه چهارم یک جمع بندی داشته و به مجلس ارائه کند. هرچند که ما به این واقعیت رسیده ایم که دولت صرفا 30 درصد از برنامه چهارم را اجرایی کرده است اما با این وجود دولت می تواند به وظیفه قانونی خود عمل کرده و گزارشی به مجلس تقدیم کند.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد برنامه چهارم توسعه ابراز امیدواری کرد دولت در اجرای برنامه پنجم توسعه از ارائه گزارش به مجلس همچون سالهای گذشته، خودداری نکند.

وی گفت: در صورتی که دولت از این اقدامات قانونی سرباز زند مجلس از اقداماتی چون تشکیل هیئت تحقیق و تفحص یا گزارش رئیس مجلس به رهبر معظم انقلاب درخصوص روند قانونگذاری و نظارت مجلس استفاده خواهد کرد.

به گزارش مهر، برنامه چهارم توسعه دولت را موظف کرده بود که آذرماه هر سال گزارشی از روند اجرای برنامه به مجلس ارائه کند ، همچنین تیر ماه امسال سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه در حین بررسی این برنامه، از تصویب ماده‌ای در قانون برنامه‌ پنجم خبر داد که براساس آن رئیس‌جمهور باید همزمان با تقدیم لایحه‌ بودجه سالانه ، گزارش اجرای برنامه‌ پنجم توسعه را به مجلس ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet