ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/27 13:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی:

رئیس‌جمهور از اجرای برنامه چهارم به مجلس گزارش دهد

**عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: رئیس جمهور باید گزارش اجرای برنامه چهارم توسعه کشور را که بارها از سوی نمایندگان نیز عدم ارائه آن مورد انتقاد و تذکر واقع شده در صحن علنی مجلس ارائه کند.

محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با مهر در بیان اینکه گزارش اجرای برنامه چهارم باید قبل از تصویب لایحه برنامه پنجم در صحن علنی مجلس از سوی دولت ارائه شود، گفت: با توجه به اینکه برنامه چهارم تمدید شده و در واقع به پایان نرسیده است ، فعلا ارائه گزارش کامل ازاجرای آن لازم نیست.

وی ادامه داد: اما گزارش سالانه اجرای برنامه چهارم باید توسط رئیس جمهور در مجلس ارائه می شد که تاکنون انجام نشده و بارها مورد انتقاد نمایندگان مجلس و تذکر آنان در صحن علنی مجلس قرار گرفت.

نماینده مردم تبریز در بیان اینکه با توجه به تذکرات متعدد نمایندگان، و عدم ارائه گزارش سالانه از اجرای برنامه چهارم از سوی رئیس جمهور در سالهای اخیر چه باید کرد: گفت: باید منتظر ماند تا دولت طبق قانون عمل کند.

فرهنگی در پاسخ به اینکه ارائه گزارش سالانه اجرای برنامه چهارم قبل از تصویب برنامه پنج چه نتایجی دارد، ادامه داد: موجب می شود نمایندگان  مجلس، رسانه ها، صاحب نظران و افکار عمومی در جریان پیشرفت امور قرار گیرند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد : براساس قانون رئیس جمهور باید گزارش اجرای سالانه برنامه چهارم را در صحن مجلس ارائه دهد و اجرای قانون الزامی است.

به گزارش مهر، برنامه چهارم توسعه دولت را موظف کرده بود که آذرماه هر سال گزارشی از روند اجرای برنامه به مجلس ارائه کند .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet