هدر موبایل
1389/06/27 13:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه:

همکاری بسیارخوب و فراتر از مقررات با آژانس داشته‌ایم

**یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر گزارشات بازرسان به مراجعی غیر از آژانس ارایه شود، جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های خود را صرفا در چارچوب آژانس پیگیری می‌کند.

حسین سبحانی‌نیا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار داشت: ایران همکاری خوبی با آژانس داشته اما از ارسال گزارشات به غیرمسوول ناخشنود است و در این زمینه موضع‌گیری می‌کند.

وی با اشاره به اظهارات اخیر نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد بازرسی‌ها و نیز گزارش اخیر آمانو، خاطر نشان کرد: ما همانگونه که در گذشته نیز اعلام شده بود همکاری بسیار خوب و فراتر از مقررات با آژانس داشته‌ایم و انتظار ما از آژانس، بی‌طرفی کامل در اظهارات است. در حالی که در دو گزارش اخیر، آمانو یکجانبه و یکسویه قضاوت کرده است.

وی اضافه کرد: آمانو در گزارشات خود مواردی را مورد اشاره قرار داده که در واقع همان بهانه‌ها، اظهارات و ادعاهای طرف غربی است که اگر این مساله استمرار یابد ایران همکاری‌هایش را صرفا در چارچوب آژانس اعمال خواهد کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر اینکه ایران از اینکه بازرسان آژانس حضور داشته باشند، استقبال کرده و این همکاری را قبول دارد، خاطر نشان کرد: دو نفر بازرسی که موضع ایران اخراج آنها بود، گزارشات خود را قبل از ارایه به مراجع مسوول در اختیار افراد غیرمسوول قرار می‌دادند در حالی که باید این افراد بی‌طرف باشند.

وی آژانس را یک تشکیلات فراملیتی و مربوط به همه‌ی کشورها توصیف کرد لذا بازرسان آن باید بی‌طرفی کامل را رعایت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet