خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/27 13:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده زابل با اشاره به گروگانگیری درسیستان‌وبلوچستان:

استراتژی جامع امنیتی برای استان تدوین شود

**نماینده‌ی مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، با محکوم کردن حادثه‌ی گروگانگیری در استان سیستان و بلوچستان در عین حال خواستار تدوین یک استراتژی جامع امنیتی برای اداره‌ی این استان شد.

عباسعلی نورا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به نظر می‌رسد این شرارت‌ها اهدافی مثل فرار سرمایه‌ها و فرار فکرها را دنبال می‌کند و هدف عمده‌ی این اقدامات هم این است که ولایتمداران، منطقه را ترک کنند. البته اگر فکری به حال وضعیت استان نشود همین اتفاق هم می‌افتد و ولایتمداران منطقه را برای وهابیون رها خواهند کرد.

وی افزود: متاسفانه وضعیت مدیریت ما به گونه‌ای است که نتوانسته‌ایم اقدام موثری را در قبال این شرارت‌ها انجام دهیم و اقدامات امنیتی صورت گرفته هم موفق نبوده است. ما نیاز به مدیریت یکپارچه داریم چرا که قطعا در یک منطقه حساس جغرافیایی تصمیم‌گیری‌های جزیره‌ای پاسخگو نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس، در ادامه با انتقاد از ضعف مدیریتی استان سیستان و بلوچستان با توجه به شرارت‌های موجود در منطقه، تصریح کرد: ما معتقدیم باید در مجموعه‌ای تصمیم‌گیری شود و استراتژی جامع امنیتی برای این استان تدوین شود تا شاهد تکرار این فجایع نباشیم.

نورا هم‌چنین اضافه کرد: در حال حاضر هیچ خبر خاصی از گروگان‌ها وجود ندارد و این اتفاق بازتاب منفی بین مردم داشته است. همان‌طور که این اتفاقات جلوی اشتغال، توسعه‌ی اقتصادی و توسعه‌ی صنعتی را گرفته و منطقه را با بحران اجتماعی، امنیتی و بیکاری مواجه کرده است، به‌طوری که اکثر کسانی که توان دارند منطقه را ترک می‌کنند.

نماینده مردم زابل در خانه‌ی ملت، با بیان این‌که راه‌حل اصلی جلوگیری از این اتفاقات به دست دولت است، گفت: قوه‌ی مجریه و قوه‌ی قضاییه باید در همکاری و هماهنگی با یکدیگر راهکار مناسبی را برای اداره‌ی این منطقه پیدا کنند تا از تکرار این اتفاقات جلوگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet