هدر موبایل
1389/06/27 13:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر:

در بحث واردات هوو، درصورت نیاز، مجلس به صورت جدی وارد می‌شود

**یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد که این کمیسیون به محض اتمام تعطیلات مجلس، با دعوت از مسوولان وزارت صنایع و شرکت‌های خودروساز، در خصوص اجرای دو قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو و ارتقاء کیفی صنعت خودرو و تعرفه‌ها، گزارش خواهد گرفت.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دو قانون مذکور یادآور شد که در این دو قانون، مجلس مشخص کرده است که خودروسازان موظفند از کیفیت حمایت کرده و البته کیفیت خودروهای وارداتی هم می‌بایست تضمین شود.

وی با تاکید به این‌که بر این اساس، تولیدکننده با رعایت کیفیت در مراحل تولید و واردکننده نیز توسط موسسه استاندارد یا هر مرجع دیگری باید کیفیت خودروهای وارداتی را کنترل کند، یادآور شد که ‌به همین دلیل هم وزارت صنایع برای مجوزهای واردات بخشنامه‌ای را تنظیم کرد که براساس آن باید فرم‌های جدید توزیع شده و بر اساس این بخش‌نامه، قانون مذکور رعایت شود.

فولادگر در خصوص وظیفه‌ی نظارتی مجلس در بحث واردات خودرو، عنوان کرد: اگر مجلس به این جمع‌بندی برسد که با وجود این قانون، هم‌چنان خودروهای بی‌کیفیت وارد می‌شود آن زمان است که باید با دعوت از مسوولان، از آنها توضیح بخواهد؛ البته بعضا مطرح می‌شود که این واردات قبل از تصویب این قانون بوده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر این‌که مجلس در بحث نظارت به واردات خودرو باید فعال‌تر وارد شود، گفت: درخصوص واردات هوو نیز اگر ضرورت ایجاب کند قطعا مجلس به صورت جدی وارد می‌شود.

فولادگر با اظهار تاسف از این‌که در سال‌های اخیر به دلیل قیمت‌های پایین‌تر بعضا گرایش برای تولید و واردات خودروهای ارزان‌قیمت بیشتر شده است، ادامه داد: البته با دو قانونی که مجلس مصوب کرده و هم‌چنین بحث‌های نظارتی امیدواریم از این پس، مشکلات حل شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در پایان گفت: مجلس قطعا در خصوص اجرای این دو قانون در چند ماه اخیر از وزارت صنایع و شرکت‌های خودروساز گزارشی خواهد گرفت؛ چرا که هم قانون ارتقای کیفی پیش‌بینی کرده که وزارت صنایع هر چند ماه یک بار به مجلس گزارش دهد و هم در آیین‌نامه قانون حمایت از مصرف‌کنندگان روال اجرایی مشخص شده است، لذا ما در اولین فرصتی که مجلس بازگشایی می‌شود در مهرماه، از مسوولان مربوطه برای توضیح روال اجرایی این دو قانون دعوت خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet