ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/27 15:10:00
سرویس اقتصادی
سیدقدرت الله حسینی پور خبرداد

احداث مرکز فوریت‌های پزشکی در استان کهکیلویه و بویر احمد

**نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: پیگیری‌هایی که نمایندگان استان کرده اند، نشان‌دهنده بهبود شرایط استان در موارد مختلف از جمله در حوزه بهداشت و درمان است.

"سید قدرت‌الله حسینی پور"نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با امید مردم، افزود: دولت با هدف گسترش و ارتقای امکانات بهداشتی و به منظور تجهیز مراکز درمانی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را مکلف کرد تکمیل و تجهیز پروژه‌های درمانی و بهداشتی استان کهگیلویه و بویراحمد را با شتاب و سرعت بیشتری پیگیری کند.

نماینده مردم گچساران در خانه ملت ادامه داد: هیأت وزیران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را موظف کرد با هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور نسبت به تکمیل پروژه‌های اورژانس و بخش جراحی قلب بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج، اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت و مرکز درمانی بیماران یاسوج تا پایان سال 1390و احداث دانشکده‌های بهداشت و پرستاری در پردیس بیمارستان امام سجاد(ع) طی سال‌های 1390 و 1391 اقدام کند.

وی افزود: بر این اساس، وزارت بهداشت موظف است مراکز بهداشتی و درمانی را در شهرک‌های استان (بر اساس طرح پوشش فراگیر) با مشارکت استان به نسبت مساوی طی سال‌های 1389 تا 1391 احداث کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مقرر شده است منازل مسکونی پزشکان و کادر پزشکی در مجموعه‌های دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای زیر یکصد هزار نفر توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ده منزل مسکونی پزشکان در یاسوج با مشارکت استان به نسبت مساوی طی سال‌های 1389 تا 1391 احداث شود.

نماینده گچساران و باشت در مجلس افزود: بر اساس این مصوبه، وزارت بهداشت موظف است نسبت به مطالعه احداث پردیس دانشگاه علوم پزشکی استان و ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه در سال 1389 و پیش‌بینی اعتبار اجرایی احداث آن در لایحه بودجه سال 1390 پس از اخذ مجوزهای قانونی اقدام نماید.

وی افزود: همچنین احداث پایگاه انتقال خون یاسوج با مشارکت استان به نسبت مساوی و تجهیز آن توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 1389 اجرایی خواهد شد.

حسینی‌پور ادامه داد: وزارت بهداشت مکلف شده است مجتمع فرهنگی، رفاهی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شامل کتابخانه، قرائت‌خانه و سلف سرویس در پردیس دانشگاه طی سالهای 1389 و 1390را احداث کرده و تجهیزات مورد نیاز پژوهشکده تحقیقات علوم رفتاری، سلولی، مولکولی و میکروبیولوژی را تأمین کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet