انتخابات ریاست جمهوری
1389/06/27 15:39:00
سرویس سیاسی
نمایندگان قم تاکید کردند؛

توهین به قرآن، ناشی از ترس است

**علی بنایی و رضا آشتیانی عراقی نمایندگان مردم قم در گفتگویی با روزنامه ۱۹ دی، ضمن محکومیت شدید هتک حرمت برخی افراطیون آمریکایی نسبت به قرآن مجید،این اقدام را تحلیل کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،مشروح مصاحبه"علی بنایی" و "رضا آشتیانی عراقی" نمایندگان مردم قم با روزنامه 19 دی در پی می آید؛

آقای بنایی، ریشه این عداوت با قرآن را در کجا می‌بینید؟

ریشه ضدیت و دشمنی با قرآن که امروزه نمونه‌اش را در اقدام دیوانه‌وار کشیش آمریکایی می‌بینیم، در یهود و صهیونیسم است. در همین زمینه، در قرآن که کتاب مقدس یک و نیم میلیارد مسلمان است نیز، آمده است که یهودی‌ها، بیشترین نفاق و دمشنی را با اسلام و قرآن دارند. همواره در طول تاریخ، دشمنی‌هایی با قرآن و اسلام کرده‌اند و امروز هم این عداوت و کینه‌توزی و دشمنی را ادامه می‌دهند، گاهی با اسلام‌ستیزی و گاهی هم با چنین اعمال ناشایستی که امروز مشاهده می‌کنیم.

طرح اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی که امروز در غرب رواج گرفته، چگونه طرحی است؟

آنچه که امروز در غرب با عنوان «اسلام‌ستیزی» مطرح است، بیش از آن که جنبه سلطه‌گرانه داشته باشد، یک طرح تدافعی است چراکه قدرت‌ها و استکبار غربی، از نفوذ روزافزون دین مبین اسلام در جهان، علی‌الخصوص در کشورهای غربی و به ویژه در اروپا و آمریکا، می‌هراسند. آنها برای مقابله با گسترش روزافزون اسلام و قرآن و آموزه‌های آن در جهان، به دنبال برخورد با مسلمانان جهان هستند. این طرح که در سالهای اخیر به منظور جلوگیری از گسترش آیین مقدس اسلام مطرح شده، بیش از آن که یک حرکت ابتکاری و از روی تسلط بر اوضاع باشد، از موضع انفعال است.

این طرح از چه زمانی و چگونه آغاز شد؟

این عمل دشمنان اسلام، از 10سال پیش از این و در روز 11سپتامبر آغاز شد و در آن تلاش بر این بود که با نمایش حمله هواپیماها به برج‌های دوقلوی نیویورک، انگشت اتهام به سوی مسلمانان جهان گرفته شود و مسلمانان و اسلام را عامل و حامی خشونت معرفی کند. از سوی دیگر، با این کار می‌خواستند مسلمانان را در موضع ضعف قرار دهند و تحت فشار بگیرند و به همین منظور، به افغانستان و عراق حمله‌ور شدند. امروز که بر همگان معلوم و مکشوف شده است که این حملات به کشورهای مسلمان منطقه خاورمیانه و همسایه ایران ناکام بوده است، طرح جدیدی را آغاز کرده‌اند تا پرچم دشمنی و کینه‌توزی با اسلام و مسلمانان را همچنان بالا نگه دارند.

توفیق آنان در این راه تا چه حد بوده و یا خواهد بود؟

خوشبختانه توطئه دشمنان اسلام باز هم آشکار شد و این حرکت زشت و مذبوحانه، یک و نیم میلیارد مسلمان را در سرتاسر جهان متحد و همدل کرد و نشان داد که علی‌رغم این که در بسیاری از کشور‌های اسلامی، حکام و امیران و پادشاهان فاسدی حکومت می‌کنند، اما همه امت اسلام دل در گرو قرآن و اسلام و معارف ناب آن دارند. عاقبت و فرجامی که برای این طرح‌ها و اتفاقات پیش‌بینی می‌کنیم، ایجاد موج بیداری در امت اسلامی است. این موج بیداری، دیگر بار به مسلمانان جهان نشان داد که ادعاهای سران استکبار و غرب در حمایت و دوستی با تمامی ادیان، و آزاداندیشی و آزادنگری و احترام به عقاید ادیان گونه‌گون، سراسر دروغ است. اقدام این کشیش نابخرد آمریکایی نیز، نشانه‌ای دیگر است از دروغی که سران استکبار به مردم جهان گفته‌اند و باز می‌گویند. جهان اسلام با این اتفاق یقین خواهد کرد که آمریکا و اسرائیل هیچ‌ گاه با مسلمانان سازش نخواهند کرد. در حقیقت آنان فقط چشم به منابع نفتی کشورهای مسلمان دارند. امیدوارم این موج بیداری در جهان اسلام به برملا شدن ماهیت کثیف و پلید آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بیش از گذشته منجر شود.

مسلمانان جهان خشم خود در انزجار از این کار نابخردانه را، باید چگونه به نمایش گذارند؟

مسلمانان جهان و دلدادگان به مکتب قرآن، بی‌شک اقدام‌های متقابلی خواهند کرد و این گونه نیست که ساکت بنشینند و در مقابل اهانت به کتابی که کلام الهی را دربردارد، سکوت کنند و دست روی دست بگذارند. خشم آتشین مسلمانان، در جایی بروز خواهد کرد و مستکبرین، بی‌تردید بر زبانه‌های آتش خشم مسلمانان، نام رادیکالیسم خواهند گذاشت. پیروان حضرت محمد (ص)، باید از این توطئه، به عنوان فرصتی برای روشنگری بهره گیرند و نشان دهند که برخورد مسلمانان، برخوردی است از روی دین و دانایی. ما نباید اجازه بدهیم که دشمن، بتواند ما را به عنوان رادیکال و خشونت طلب و... معرفی کند.

 توهین به قرآن یک اقدام صهیونیستی بود

"رضا آشتیانی عراقی"، دیگر نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز درباره این حادثه هولناک گفت: اهانت به قرآن کریم، اقدامی برنامه‌ریزی شده از سوی صهیونیست‌‌ها بود تا از این طریق، میزان واکنش و آمادگی مسلمانان جهان را بسنجند و برای مقابله با آن برنامه‌ریزی کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به سوابقی که از آمریکا و اروپا در زمینه اسلام‌ستیزی وجود دارد، نباید از موضوع اهانت اخیر به قرآن کریم به سادگی گذشت و در این مورد نباید سهل‌انگاری صورت گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اقدام اخیر افراطیون صهیونیستی را همسو با اهانت‌هایی دانست که در سال‌‌های اخیر از طریق تهیه فیلم و کاریکاتور به ساحت مقدس پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) صورت گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آنها قصد دارند از طریق اهانت به مقدسات اسلامی، با گسترش اسلام‌گرایی در جهان غرب مقابله کنند، اما نمی‌دانند که این رفتارهای آنان، نه تنها مسلمانان را برای مقابله با استکبار جهانی مصمم‌تر می‌کند؛ بلکه موجب گسترش هرچه بیشتر اسلام در اقصی نقاط جهان می‌شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با بیان این که قلوب مسلمانان از هتک حرمت قرآن جریحه‌دار شده است، اظهار داشت: به طور یقین این کارها مقدمه‌ای است تا در آینده اهانت‌‌های دیگری را به مقدسات مسلمانان، برنامه‌ریزی کنند.

آشتیانی ادامه داد: هرچند مقامات غربی به ظاهر از مواضع خود عقب‌نشینی کرده و چنین رفتارهایی را تقبیح کرده‌اند، اما به طور حتم این کارها برای محک زدن اتحاد و واکنش مسلمانان بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه صهیونیست‌ها خواهان محو کامل اسلام از جهان هستند، اظهار داشت: لازم است مسلمانان در اقصی نقاط جهان با اعلام انزجار از این اقدام مذبوحانه به میدان بیایند و وحدت خود را در مقابله با این توطئه‌ها بار دیگر به نمایش بگذارند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet