خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/29 13:37:00
سرویس صحن

نطق پیش از دستور مهرانگیز مروتی

مهرانگیز مروتی گفت: در انتخابات مجلس هشتم از تعداد منتخبان زن در کشور کاسته شده است و سهم زنان با نیمی از جمعیت کشور در مجلس هشتم به ۸ کرسی رسیده است.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم خلخال و کوثر، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

در طلیعه سخن به ارواح پاک شهیدان و امام شهیدان درود می‌فرستم و برای همه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بویژه مقام معظم رهبری آرزوی توفیق و سلامتی می‌نمایم.

و سلام خدمت مردم بزگوار ایران بخصوص مردم شریف شهرستانهای خلخال و کوثر.

اکنون که فصل انتخابات مجلس هشتم به پایان رسید، از منظر آسیب‌شناسی و آفت‌یابی ضرورت دارد یک ارزیابی جامع و دقیق از نارساییها و مشکلات متعددی که در این دوره رخ داده است به عمل آید.

آنچه برخی از همکاران در مجلس از حوزه‌های انتخابیه خود عنوان کرده‌اند و یا در سطح رسانه‌ها و افکار عمومی مطرح شده است، متأسفانه یکی از عبرتها و هشدارهای مهم این دوره، کاهش جدی نرخ مشارکت مردم در شهرهای بزرگ بود که زنگ خطری برای همه دلسوزان نظام است و در درازمدت کشور را از پشتوانه مردمی و اجتماعی که سرمایه بزرگی است، بی‌بهره می‌کند که پیامدهای زیانبار آن بر همگان روشن است. درحقیقت باید روشن شود چه عواملی منجر به کاهش مشارکت مردم می‌شود و تأثیر برخی تصمیمها، رفتارها و اعمال سلیقه‌ها و مداخلات فراقانونی و رد صلاحیت‌های گسترده در این زمینه چقدر بوده است.

همچنین در این دوره باز از تعداد منتخبان زن در کشور کاسته شده است و سهم زنان با نیمی از جمعیت کشور در مجلس هشتم به 8 کرسی رسیده است که جای نگرانی و دغدغه دارد و نیازمند بررسی جداگانه‌ای است.

در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر و نیز رد صلاحیت اولیه اینجانب و شایعات و بدگویی‌ها و سوء تفاهمات ناشی از آن و مهمتر از همه دفع‌الوقت و از بین رفتن بسیاری از فرصتها برای یک رقابت عادلانه منجر به تضییع حقوق بنده و موکلانم شده است که شکواییه خود را به حضرت حقتعالی می‌برم و امیدوارم در پیشگاه و محضر آن داور عادل روسفید باشم.

اکنون پس از توفیق دو دوره خدمتگزاری در مجلس شورای اسلامی وقتی به کارنامه خود نگاه می‌کنم خداوند بزرگ را شاکرم که در کنار ایفای نقش ملی، آن اندازه فعالیتها و اقدامات توسعه‌ای و عمرانی در حوزه انتخابیه‌ام انجام گرفته است که چهره منطقه تغییر کرده است و موافق و مخالف بر این اذعان دارند که اقداماتی انجام یافته و در اینجا به برخی از موارد برجسته آن اشاره می‌کنم:

1 ـ پروژه سد گیوی که آرزوی دیرینه مردم آن منطقه بوده است.

2 ـ کارخانه سیمان الماس خلخال که عملیات اجرایی این پروژه در بهار 87 شروع گردیده، از وزیر محترم صنایع و معادن، مدیرعامل محترم بانک ملی، استاندار محترم استان اردبیل، مدیرعامل محترم کارخانه سیمان الماس خلخال، کمال تشکر را دارم.

افتتاح بیمارستان 120 تختخوابی خلخال توسط وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در بهار 87.

بیمارستان شبانه‌روزی شهرستان کوثر که بودجه آن در سال 87 تأمین گردیده و از وزیر محترم بهداشت و درمان تقاضای شروع عملیات اجرایی را دارم.

سد بفراجرد جهت تأمین آب شرب خلخال و تأمین آب سیمان الماس خلخال که در بودجه سال 87 تأمین اعتبار گردیده، از وزیر محترم نیرو تقاضای شروع عملیات اجرایی را می‌نمایم.

احداث آموزشکده فنی حرفه‌ای در شهرستانهای خلخال و کوثر.

اخذ مجوز و راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی در شهر هشتچین و کلور و تشکر از ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی.

احداث دانشگاه پیام نور در شهرستان کوثر و تشکر از جناب آقای دکتر علی‌احمدی.

احداث کارخانه آسفالت در شهر هشتچین.

شروع عملیات اجرایی گازرسانی به بخش هشتچین و کلور توسط مدیرعامل محترم شرکت گاز کشور.

تأمین اعتبار راه سنتو بنا به بازدید وزیر محترم راه و ترابری که در سال 87 افتتاح می‌گردد.

اتمام مطالعات و نقشه‌برداری هوایی راه کلور ـ درام ـ زنجان از وزیر محترم راه و ترابری تقاضای تأمین اعتبار جهت شروع عملیات اجرایی را می‌نمایم.

از ریاست محترم جمهور درخواست می‌شود که مصوبه لایحه نظام هماهنگ پرداخت کارکنان شاغل و بازنشسته بخصوص قشر زحمتکش فرهنگیان را (اجرایی) نمایند.

در پایان لازم می‌بینم از اعتمادی که دو دوره متوالی مردم شریف و عزیز خلخال و کوثر به اینجانب داشته‌اند، قدردانی می‌کنم و بابت آن همه همت، لطف و احساسات پاک آنان همیشه خود را مدیون می‌دانم و زبانم از بیان محبتهای بی‌دریغ عزیزان عاجز و ناتوان است و همین جا نیز از تقصیر و کوتاهی احتمالی عذر تقصیر می‌آورم و از همه کسب بخشش و حلالیت می‌نمایم.

همچنین جا دارد از دولتمردان و مدیرانی که در طول دوران نمایندگی اینجانب حمایت‌ها و همکاریهای مؤثری داشته‌اند، تقدیر می‌نمایم. بویژه جناب آقای خاتمی و اعضای دولت اصلاحات و جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و اعضای محترم کابینه نهم. همکاری رؤسای محترم مجلس ششم و هفتم آقایان حاج‌آقا کروبی و جناب آقای دکتر حداد عادل و همکاران و نمایندگان خوب عزیز در انجام طرحها و ایده‌های بنده مؤثر بوده است سپاسگزارم. از پرسنل خدوم و زحمتکش مجلس بویژه بویژه بخش موتورپول بی‌نهایت تقدیر می‌کنم.

خدایا چنان کن سرانجام کار       توخشنود باشی و ما رستگار

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet