ایام محرم 1398
1389/06/27 17:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفیان ملا:

آبان آخرین فرصت برای اجرای هدفمندکردن یارانه‌هاست

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه ادعای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بدون ایجاد مشکل برای مردم صحیح نیست و ما قطعا با مشکل مواجه خواهیم بود ، گفت: درصورتی که دولت تا آبان ماه قیمت حامل های انرژی را اصلاح نکند، فرصت اجرای قانون در سال جاری را از دست می دهد.

عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با مهر، درخصوص اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و تبعات آن بر زندگی مردم اظهارداشت: قرار است همه کشور دست به دست هم داده تا در اقتصاد کشور یک جراحی بزرگ صورت گیرد و این جراحی مطمئنا اثراتی در پی دارد که تبعات منفی آن را نمی توان کتمان کرد.

وی گفت: ما در اجرای این قانون مطمئنا با مشکل اقتصادی در سال های اولیه و افزایش تورم مواجه خواهیم شد و موفقیت ما برای عبور از این وضعیت به برنامه ریزی دولت بستگی دارد که تا چه اندازه برای قرار دادن مردم در این شرایط تدبیر کرده باشد.

نماینده آمل درباره اظهارات رئیس جمهور در هفته های اخیر مبنی بر اینکه با اجرای قانون هدفمندی زندگی مردم از همان روز اول بهبود خواهد یافت ، تصریح کرد: اگر گفته می شود که زندگی مردم بهبود می یابد یا اینکه فقر از بین می رود برای زمان آغاز طرح نیست، چرا که هدف از این طرح آن است که رفته رفته یارانه ها از دست ثروتمندان گرفته شده و به دست دهک های پایین برسد و بخش اعظمی از آن نیز صرف آبادانی و سرمایه گذاری های عمرانی در کشور شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره اظهارات دبیر شورای نگهبان در باره شکل گیری دوران ریاضت در کشور در صورت اجرای هدفمندی یارانه ها، گفت: نمی توان ادعا کرد روند هدفمند کردن یارانه ها بدون مشکل خواهد بود دولت هم اکنون ادعا دارد که هیچ مشکلی نخواهیم داشت و با برنامه مشکلات را به حداقل خواهد رساند. این سخنان درحال حاضر در حد حرف است و ما باید پس از اجرای طرح و زمان که نظاره گر عملکرد دولت بودیم در این باره اظهار نظر کنیم.

یوسفیان در خصوص اظهار نظرهای متناقص درباره اجرای هدفمند کردن یارانه ها از سوی مسئولان مبنی بر اینکه این قانون چه اثری در زندگی مردم خواهد داشت، گفت: بهتر است در مردم را با روند اجرای این طرح آشنا کنیم این درست نیست که یک مسئول از نبود مشکل دراجرای طرح سخن بگوید و دیگری نتیجه اجرای آن را دوران ریاضت عنوان کند. در شرایط فعلی بهتر است مسیر حقیقی به مردم نمایانده شود تا آنها نیز براساس آن خود را برای این دوره آماده کنند.

وی گفت: درست نیست برای آنکه به مردم شوک وارد نشود، حقایق هم گفته نشود.

یوسفیان تصریح کرد: اگر دولت به دنبال آن است که مردم در اجرای این طرح صدمه ای نبینند باید با شیب ملایم آن را اجرا کند. مجلس هم درزمان تصویب تلاش داشت تا شیب اجرا را ملایم کند به همین جهت زمان برداشته شد و دست دولت باز گذاشته شد تا با فراهم آمدن مقدمات، اجرای طرح را در دستور کار قرار دهد.

وی درباره تاخیر در اجرای قانون هدفمندی که طی مدت اجرا در آمد 20 هزار میلیارد تومانی از حذف بخشی از یارانه ها عاید دولت می شود ، ادامه داد: هرچه شیب اجرا بیشتر و تندتر باشد فشار بر مردم بیشتر خواهد شد و عذاب بیشتری خواهند کشید.

یوسفیان گفت: اگر اجرای این طرح تا آبان آغاز نشود دولت زمان را درسال جاری برای اجرا از دست خواهد داد. همچنین نتیجه این تاخیر فشار بیشتر برمردم است، زیرا دولت طبق مصوبه قصد دارد تا پایان سال و درچند ماه مبلغ 20 هزار میلیارد تومان از راه هدفمند کردن یارانه ها دریافت کند.

وی تاکید کرد: دولت برای اصلاح قیمت حامل های انرژی باید تا پایان مهرماه اقدام کند و تاخیر بیش از این قانونگذار را از هدفش دور می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet