هدر موبایل
1389/06/27 17:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

رسانه‌ها از ظرفیت حوزه برای پاسخگویی به شبهات استفاده کنند

**رییس کمیته‌ رسانه و هنر مجلس با اشاره به نقش رسانه‌ها در تقویت اعتقادات مردم گفت: رسانه‌ها امروز باید از ظرفیت حوزه برای پاسخگویی به شبهات استفاده کنند و علما، بزرگان و اساتید حوزه و طلاب نیز باید رسانه را در درون خود بپذیرند و از این ابزار برای پاسخگویی به شبهات استفاده کنند.

حمید رسایی در ارزیابی از سخنان اخیر مقام معظم رهبری درخصوص عملی شدن وحدت در جامعه، به ایسنا گفت: همان‌گونه که در بیانات مقام معظم رهبری بارها و بارها بیان شده، وحدت باید به صورت عملی در فعل و گفتار مسوولان نظام خود را نشان دهد.

وی افزود: البته همان‌گونه که بارها تاکید شده، وحدت یک امر مطلق پسندیده نبوده، یعنی صرف وحدت ملاک نیست. در واقع وحدت باید حول موضوعی حاصل شده باشد که آن موضوع در نظام جمهوری اسلامی ایران غیر از راه، خط و یادگار امام (ره)، یعنی ولایت فقیه و هم‌چنین قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی محوریت دیگری ندارد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در واقع کسانی صرفا حرف از وحدت می‌زنند، اما پایبند به این موارد نیستند، یعنی فقط در گفتار معتقد به این مساله بوده اما در رفتار به وحدت معتقد نیستند.

نماینده‌ مردم تهران در مجلس گفت: کسانی که تریبون در اختیارشان است و از تریبون‌شان همواره برخلاف مشی قانون و ولایت فقیه سخن می‌گویند، اما مدعی قانون‌مداری و پیروی از ولایت فقیه هستند، درواقع به نوعی به دنبال فریب و نیرنگ بوده و خود را بر قانون و حکم ولایت ترجیح می‌دهند.

وی درخصوص طراحی‌های دشمنان برای بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به کارگزاران نیز گفت: تمام تلاش دشمن در طول 30 سال گذشته، ایجاد بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسوولین نظام بوده است. متاسفانه در مقاطعی عملکرد، سیاست و جهت‌گیری‌های مسوولان، به این تلاش دشمن دامن زده و در دوره‌هایی شکاف طبقاتی و فاصله‌ی مردم و مسوولین در کشور ما زیاد شد.

رسایی دلیل این فاصله را عملکرد اشرافی دانست که مسوولین برای خود انتخاب کردند و گفت: به همین دلیل تلاش دشمنان در این راستا تاثیر گذاشت و متاسفانه این زمینه ایجاد شد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه تصریح کرد: البته در دوره‌هایی نیز به دلیل عملکرد و رفتار درست مسوولین و اتخاذ مواضع درست آنها، که هماهنگ و همسو با خط، راه و مبانی امام (ره) بوده، تلاش دشمن نتیجه‌ی عکس داده است.

وی اضافه کرد: در این مواقع و این مقاطع که جهت‌گیری‌های مسوولین بر اساس مبانی امام (ره) بوده، اگر کسانی که در نظام جمهوری اسلامی جایگاه دارند، همواره به صورت ناامیدکننده صحبت کنند و همواره تهدیدات دشمن و تاثیرگذاری دشمن را بزرگ جلوه دهند، خیانت کرده و برخلاف مسیر ملت و همسو با گام‌های دشمنان حرکت می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درخصوص نقش حوزویان و دانشگاهیان در تقویت اعتقادات مردم نیز گفت: حوزه‌ها و دانشگاه‌ها به دلیل جایگاه نخبه‌گرایانه‌ و تربیت خواص که در آنها حضور دارند همواره بر عوام جامعه و عموم مردم تاثیرگذارند. بنابراین باید در این دو محل با تقویت کرسی‌های آزاداندیشی، طرح شبهات و پاسخ به آنها برگزاری مناظرات دوطرفه که همراه با بیان استدلال است، دانشجویان و طلاب را به قضاوت بگذاریم تا این مبانی را بشناسند و احسن القول را انتخاب نمایند.

وی با اشاره به نقش موثر صدا وسیما در این زمینه خاطرنشان کرد: برخی از این جلسات قابل طرح عمومی بوده و باید برای مردم هم تبیین شود. به هر صورت تصور می‌شود حوزه‌ها و دانشگاه‌ها نباید از شبهات فرار کنند. باید به استقبال شبهات برویم و البته آنها را به صورت مستدل پاسخ دهیم؛ کما این‌که در طول 32 سال گذشته تقریبا این اتفاق کمابیش افتاده که نظام جمهوری اسلامی امروز پایدار و استوار باقی مانده است.

رسایی ادامه داد: این‌که نظام اسلامی پابرجاست به دلیل این است که توانسته‌ایم شبهات را مدیریت کنیم. البته در دوره‌هایی باز به دلیل جهت‌گیری غلط برخی مسوولین در قوا‌ی مجریه، مقننه و یا قضاییه شاهد بودیم که شبهات تا پشت در خانه‌ها هم آمد اما خوشبختانه با رهنمودهای رهبری و با ترویج مجامع پرسش و پاسخ، طرح‌های معرفت و بصیرت که در قالب‌های مختلف برای پایگاه‌های بسیج و دانشگاه‌ها، طلاب و حوزویان، ائمه جمعه و جماعات برگزار شد، این شبهات پاسخ داده شد و هجمه نسبت به نظام کنترل شد.

این نماینده مردم تهران در خانه ملت افزود: امروز و بعد از این نیز راه همین است. البته بزرگان حوزه باید اهتمام بیشتری ببخشند و از رسانه استفاده‌ی درست ببرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet