خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/27 17:53:00
سرویس فرهنگی
قنبری:

بی توجهی به قوه مقننه به استقرار دیکتاتوری می انجامد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:بی توجهی به قوه مقننه به استقرار دیکتاتوری می انجامد.

"داریوش قنبری" نماینده ایلام،ایوان،مهران،شیروان و چرداول در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهارداشت:زیر سئوال بردن جمله تاریخی "مجلس در راس امور است "به معنی مخالفت با فرمایش بنیانگذار کبیر و جاودان جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)است.
وی خاطرنشان کرد:درقانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وظایفی برای مجلس در نظر گرفته شده که مجلس بر این اساس نظارت بر دیگر قوا را به عهده دارد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت:براساس قانون اساسی مجلس دو وظیفه مهم قانونگذاری و نظارت را برعهده دارد.

وی خاطرنشان کرد:طبق قانون اساسی چنانچه مجریان بر وظایف خود عمل نکنند مجلس می تواند در قالب سئوال،تذکر و استیضاح وسئولان دولتی را به مجلس احضار کند.

سخنگوی فراکسیون حضرت امام خمینی (ره) در مجلس یادآورشد:متاسفانه مماشات گروهی از نمایندگان همفکر  دولت به گونه ای بوده که موجب شده مجلس به شدت تضعیف شود؛برخی به خود اجازه دهند به قدرتمند ترین نهاد کشور (قوه مقننه) با سخنانی نسنجیده، عجیب و...تعدی کنند.
عضو کمیسیون اصل نودم مجلس تاکید کرد:جمهوری که در راس آن نظام قوه مقننه و مجلس نباشد به دیکتاتوری می انجامد و این همان نکته ظریفی است که حضرت امام خمینی(ره )با طرح "مجلس در راس امور است" به آن توجه داشتند.
قنبری یادآورشد:عده ای که تحت عنوان اصولگرا خود را معرفی می کنند باید مشخص کنند اصولگرایی به چه معناست؟ آیا فرمایش حضرت امام (ره) جزء اصول نیست؟آیا صحبتهای مقام معظم رهبری هنگامی که اشاره کردند "دولت باید روی ریل مجلس حرکت کند،جزء اصول نیست؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet