هدر موبایل
1387/02/29 13:11:00
سرویس صحن

حسنخانی خواستار گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درخصوص بیمه عشایر و روستایی شد

حسن خانی گفت: بسیاری از روستاها به دلیل جمعیت بیشتر از پنج هزار نفر به شهر تبدیل شدند در حالی که تحت پوشش بیمه خاصی قرار ندارند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، امیر حسن خانی طی تذکر آیین نامه ای با استناد به ماده 23 گفت: طرح یک فوریت مشمولیت شهرهای زیر 20 هزار نفر در آبان ماه سال گذشته مصوب شد که براساس آن از مزایای بیمه تامین اجتماعی روستایی و عشایر استفاده کنند ولی بسیاری از روستاها به دلیل جمعیت بیشتر از پنج هزار نفر به شهر تبدیل شدند در حالی که تحت پوشش بیمه خاصی قرار ندارند.

وی خاطرنشان ساخت: نمایندگان مجلس نیز طرحی به هیات رئیسه تقدیم کردند که تعدادی از این شهرها که وضعیت روستایی دارند بتوانند از بیمه عشایر و روستایی استفاده نمایند.

متاسفانه کمیسیون بهداشت و درمان گزارش خود را در این رابطه اعلام نکرده اند و علیرغم اینکه مدت ها قبل در کمیسیون بحث شده است، تصمیمات آن نیز گرفته شده است. لذا از شما درخواست می نمایم که از کمیسیون مربوطه بخواهید گزارش خود را ارائه نماید.

حدادعادل نیز از رئیس کمیسیون بهداشت و درمان خواست تا توضیحات خود را فی المجلس ارائه نمایند.

امیدوار رضایی در پاسخ گفت: گفته شد در کمیسیون مطرح شده و استمزاجی که به عمل آمد رد شد و جهت پیگیری ها و بررسی های بیشتر به بعد موکول شد.

حداد خطاب به رئیس کمیسیون بهداشت گفت: این مساله را معلق نگذارید و پیگیری نمایید که البته تصور نمی نمایم که به مجلس هفتم برسد، ولی می تواند جزو طرح هایی باشد که به امضای نمایندگان برای مجلس آینده برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet