هدر موبایل
1389/06/27 18:56:00
سرویس فرهنگی
میرخلیلی:

مجلس در راس امور یعنی اهمیت دادن به مردم

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارای اهمیتند،پس مجلس هم دارای اهمیت است، اگر مردم در راس امورند پس مجلس هم در راس امور است.

"سیدعلی میرخلیلی"در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات رئیس جمهور که تحلیل جدیدی از سخن تاریخی امام درباره در راس بودن مجلس داده است اظهار داشت: مجلس یعنی ملت و تنها جایی که عنوان خانه ملت بر آن اطلاق می شود قوه مقننه است.

نماینده مردم میناب، رودان و جاسک در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح موضوع "مجلس در راس امور است"از سوی حضرت امام(ره)  به قدری واضح و مبرهن است که توضیح و تفسیر در خصوص آن غیرضروری است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شواری اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران براساس قانون اساسی قویترین قوه در کشور است و در طول 8 دوره ای که از عمر مجلس شورای اسلامی می گذرد، نمایندگان با رای اعتماد به وزار مشروعیت دولت را رسمیت بخشیده اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: همین مجلس براساس اختیاراتی که دارد می تواند رئیس جمهور را عزل کند و در یک دوره این کار را کرد.

میرخلیلی یادآور شد: نمایندگان مجلس این اختیار را دارند از رئیس جمهور و وزرا و....را در قالب تذکر، سئوال و استیضاح به صحن علنی فراخوانده و خواستار توضیحات آنها باشند، چنانچه قانع نشدند با رای خود آنها را خلع کنند و این  اختیاری است که نه  قوه قضائیه ،نه مجریه و رئیس جمهور فاقد آن هستند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet