حلول ماه ربیع الاول
1389/06/27 19:15:00
سرویس سیاسی
بزرگواری:

خداوند نور هدایت قرآن را تا ابد روشن نگاه خواهد داشت

**از چندی پیش و پس از یاوه گویی‌های یک کشیش آمریکایی در ارتباط با هتک حرمت قرآن و ادعای وی مبنی بر سوزاندن قرآن کریم در روز ۱۱سپتامبر، موجی از اعتراضات مردمی و اجتماعی در مخالفت با این اقدام مذبوحانه شکل گرفت.

  در این میان بسیاری از افراد و مسئولان و نهادهای مختلف، با صدور بیانیه‌ها و پیام هایی، این اقدام زشت را محکوم کردند و از دولت آمریکا خواستار جلوگیری از این اقدام شدند. اما دولت آمریکا با عامل این حرکت هولناک توهین‌آمیز برخورد نکرد و باعث خشم بیشتر مسلمانان جهان شد. امروز، همه بر این قول متفقند که ریشه این اقدام را می‌توان در لابی‌های صهیونیستی یافت.

در همین رابطه گفت و گویی با سیدعلی محمد بزرگواری نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس داشتیم و نظر او را جویا شدیم. بزرگواری نیز، مانند بسیاری از صاحب نظران، از جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ریشه این اقدام را در دست‌های پلید استکبار و صهیونیسم جهانی می‌دانست. متن کامل گفت و گوی امید مردم با حجت‌الاسلام سیدعلی محمد بزرگواری، نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی را بخوانید. . .

 آقای بزرگواری، اهانت به قرآن، که امروز در آمریکا شاهدش هستیم، از کجا نشأت می‌گیرد؟

اهانت و توهین به کلام الله مجید، در طول تاریخ پس از نزول این معجزه الهی، سابقه طولانی و بسیاری دارد. در زمان حیات حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی(ص) و پس از رحلت ایشان، در تمام دوران بعد از اسلام، افرادی بوده‌اند که کینه و عداوت ودشمنی خاصی با کلام وحی داشته‌اند و هریک به نحوی به این کلام مقدس الهی اهانت و توهین روا داشته‌اند. از سویی، به خاطر تأثیر و عمق و نفوذی که قرآن کریم بر روی جامعه بشری دارد، همواره کفار و منافقین و مشرکین و دشمنان خدا و پیامبر و خاندان پاکش، درصدد توهین به کلام الله مجید بوده‌اند. در قرآن نیز به این افراد کوردل اشاره شده است و آمده است؛ «یریدون لیدفع نورالله بأفواههم»، یعنی «عده‌ای می‌خواهند نور الهی را خاموش کنند»، اما آن‌ها خبر ندارند و نمی‌دانند که «والله متم نوره»؛ خداوند نور هدایت قرآن را تا قیام قیامت روشن نگاه خواهد داشت و نور قرآن جهانی خواهد شد و روزی فرا‌خواهد رسیدکه همه مردم دنیا، به حقانیت و صداقت و درستی قرآن مجید اعتراف خواهند کرد.

 امروز در چه هنگامه‌ای قرار داریم؟

در طول تاریخ، دوره‌های مختلفی را مشاهده می‌کنیم که در برخی از آن‌ها، خشم و کینه و بغض و غضب دشمنان قرآن و اسلام شدت بیشتری می‌گیرد و در برخی دوره‌ها، کمتر از پیش می‌شود. در عصر ما، که با عنوان عصر امام خمینی(قدس‌سره) معروف و شناخته شده است، شاهد این بوده‌ایم که به دلایل مختلف، از جمله ترس از نفوذ روز افزون اسلام در جهان، توهین‌های بسیاری به ساحت قرآن و اسلام و پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) انجام شده است. روزگار حاضر، یکی از مقاطع حساس است و دشمنان با تمام توان هر بار به گونه‌ای به ساحت مقدس اسلام بی‌ادبی می‌کنند و این بار، سران استکبار و صهیونیسم جهانی، عقده گشایی کرده و کشیشی را که به گفته خودشان دیوانه‌ای بیش نبود، برانگیختند تا تهدید به سوزاندن کتاب مقدس یک و نیم میلیارد مسلمان در جهان کند.

 چگونه یک کشیش ناشناخته، می‌تواند چنین تهدیدی بکند؟ پشتوانه این کشیش کیست که می‌تواند به راحتی به اعتقادات یک و نیم میلیارد مسلمان در سراسر جهان اهانت کند؟

انسان‌هایی که هیچ بویی از انسانیت و اخلاق و معرفت و علم و حکمت نبرده اند، با چراغ سبز صهیونیسم پلید جهانی و استکبار و آمریکا، به خود اجازه چنین توهینی به ساحت مقدس کلام‌الله مجید را داده‌اند. شکی نیست که یک کشیش به تنهایی نمی‌تواند چنین بی‌حرمتی‌ای بکند و باز شکی نیست که پشتوانه این توهین به قرآن کریم، صهیونیسم جهانی است.

  سنت الهی در مواجهه با چنین مسائلی چیست؟

قرآن خود تضمین کرده است که همواره تا ابد خواهد ماند. آیه مبارکه «انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون»، به همین معنا دلالت می‌کند. خداوند در قرآن کریم می‌فرماید؛ «ما خود قرآن را فروفرستادیم و خود از آن محافظت خواهیم کرد.» البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که وسیله حفظ قرآن، انسان‌های مجاهد و مؤمن و متقی هستند. خداوند به وسیله اینان از قرآن محافظت می‌کند و امیدواریم که در این مورد نیز، فرزندان جهادی و مؤمن قرآن کریم، جواب دندان شکنی به یاوه گویی‌ها و اهانت‌ها به ساحت مقدس قرآن کریم بدهند. مسلمانان جهان، با برگزار کردن راهپیمایی‌ها و تجمع‌ها و تظاهرات اعتراض‌آمیز، باید به هر نحو که می‌توانند خشم و انزجار خود را از این عمل مذبوحانه ایادی استکبار نشان دهند. باید به خاطر داشته باشیم که این مورد، اولین نمونه بی‌حرمتی و اهانت به ساحت قرآن کریم نیست و آخرین آن نیز نخواهد بود، بنا بر این باید مسلمانان جهان همواره برای دفاع از کلام وحی، آماده و جان بر کف باشند تا نور الهی را روشن نگه دارند و افراد بشر را به سمت نور ایمان دعوت کنند.

 آیا چنین اقدامی از سوی یک «کشیش» آمریکایی، در آموزه‌های دین مسیح توجیه شده است؟

البته نه! تا جایی که ما می‌دانیم، هیچ‌یک از دانشمندان و علما و آگاهان و منصفان و آزاداندیشان مسیحی و یهودی، حاضر به انجام چنین کاری نیستند. آن ‌ها قرآن را به عنوان کتابی آسمانی قبول دارند و حاضر نیستند بپذیرند که به قرآن توهین شود. البته این رابطه، رابطه‌ای دو سویه است، چرا که ما مسلمانان هم کتب الهی و آسمانی آنان را قبول داشته و آن را کلام خدا می‌دانیم و بر طبق اعتقادات دینی و اسلامی خود، بر این باوریم که همه کتب آسمانی پیش از قرآن، مقدمه‌ای برای قرآنند و قرآن دربرگیرنده و خلاصه‌ای از انجیل و تورات را در خود دارد. اما در میان پیروان این ادیان، کسانی وجود دارند که به خاطر سیاهی دلشان، کلام اندیشمندان و دلسوزان و منصفین بر آنها اثری ندارد.

 آیا در میان ادیان غربی، مذاهبی نیز وجود دارند که «ضد قرآن» باشند؟

همان گونه که پیش از این گفته شد، مسیحیان و یهودیان واقعی، قرآن را به عنوان یک کتاب آسمانی قبول دارند و آن را مورد احترام قرار می‌دهند، اما در این میان برخی فرقه‌های انحرافی نیز وجود دارند که سر عناد و دشمنی دیرینه‌ای با اسلام و قرآن دارند. از این میان، یکی که از همه شاخص‌تر است و دشمنی بارزی با اسلام و قرآن دارد، صهیونیسم است. صهیونیسم، اگر زمینه و ظرفیت و جایگاه پیدا کند، دشمنی خود را با قرآن و اسلام، بیش از پیش آشکار خواهد کرد. همین گروه و گروه‌های مشابه آن بودند که سال‌ها پیش، سلمان رشدی مرتد را کمک کردند و دست او را گرفتند. سلمان رشدی که یک مسلمان‌زاده بود، پس از ارتداد و نوشتن کتاب آیات شیطانی، تحت حمایت این گروه‌ها قرار گرفت.

  وظیفه ما به عنوان مسلمانان جهان چیست؟

مسلمانان جهان باید با کسب آگاهی و بینش در مقابل این توطئه بایستند و فرزندان جهادی قرآن نیز باید همواره آماده باشند تا با هتاکان امروز قرآن نیز همان کاری شود که دیروز با سلمان رشدی شد. امروز می‌بینیم که سلمان رشدی، سال هاست منزوی شده و این اثر حضور و آمادگی فرزندان جهادی قرآن است. باید این آمادگی فرزندان جهادی قرآن همچنان ادامه داشته باشد تا عاملان توطئه جدید هتک حرمت قرآن هم مانند سلمان رشدی مرتد، منزوی شوند.

 برخورد امام خمینی (قدس سره) در موارد مشابه به این توطئه، چگونه بود؟

با نگاهی کوتاه و اجمالی به تاریخ زندگی پربار حضرت امام خمینی(رض) می‌توانیم نمونه‌های بارز برخورد این شخصیت برجسته تاریخ معاصر را با موارد مشابه به توطئه اخیر آمریکا و غرب در پیش و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مشاهده کنیم. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، می‌توان برخورد امام را با نویسنده‌ای به نام احمد کسروی که کتاب‌هایی در مقابله با خط سیر تفکر شیعی و اسلامی می‌نوشت، در کتاب اسرار امام یافت و خواند و از آن عبرت‌ها آموخت. پس از پیروزی انقلاب هم در زمان حیات امام، ماجرای سلمان رشدی و انتشار کتاب او، با نام آیات شیطانی پیش آمد و حضرت امام خمینی به عنوان رهبر جهان تشیع و مرجع شیعیان جهان، بلافاصله پس از اطلاع از چاپ و انتشار کتاب، فتوای مهدور الدم بودن سلمان رشدی را صادر کرد و دستور داد که هر مسلمانی که می‌تواند، باید سلمان رشدی را به هلاکت برساند. این روحیه‌ای است که باید در میان مراجع بزرگوار تقلید وجود داشته باشد تا دشمنان اسلام جرأت اهانت به مقدسات را نداشه باشند. حقیقت این است که در دو،سه روز اول پس از واقعه اهانت به قرآن، ما کمی ناراحت بودیم از این که مراجع عظام تقلید، با این موضوع به شیوه اخلاقی و باعطوفت برخورد کردند. البته به مروراین روند بهتر شد. کسانی که به کلام خدا، یعنی قرآن اهانت می‌کنند، مهدورالدم هستند و باید با آنان، با قهر قرآنی و اقتدار اسلامی برخورد کرد. نباید به آسانی از مسئله‌ای بدین مهمی گذشت.

 پیام و برخورد مقام معظم رهبری را با این توطئه چگونه ارزیابی می‌کنید؟

پیام مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این باره، پیامی بسیار مهم و سازنده بود. اشاره مستقیم ایشان در این پیام به سردمداران استکبار و صهیونیسم جهانی بود. از سوی دیگر مقام معظم رهبری در پیام خود، به امیران و پادشاهان و حکام و امرا و رؤسای کشورهای عربی و اسلامی، که خود را مسلمان و پیرو حضرت رسول الله، محمد مصطفی می‌دانند، علی‌الخصوص به پادشاه عربستان و سران سعودی، که خود را خادم حرمین الشریفین و ساکن در‌ام القرای جهان اسلام می‌خوانند، نهیب زد که از خواب غفلت برخیزند و بیدار شوند و بدانند که دشمنان اسلام، به هیچ‌کس و هیچ جا و هیچ چیز رحم نخواهند کرد، آن‌ها اگر بتوانند، حتی به مکه و مدینه و. . . هم رحم نخواهند کرد و همه را با خاک یکسان خواهند کرد. پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیامی آگاهی بخش برای ملت‌ها و حکومت‌های منطقه و جهان بود تا همه بیدار شوند و در برابر این اقدام خصمانه، موضع‌گیری قاطع کنند. باید در برابر استکبار ایستاد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet