ایام محرم 1398
1389/06/28 08:52:00
سرویس اقتصادی
فدایی :

پرداخت مبالغ خریدتضمینی معوق کشاورزان آغاز شد

**«صمد فدایی» نماینده مردم سنقرکلیایی به ۴ سؤال باختر در خصوص فعالیت خود در هفته اول دومین مرحله از تعطیلات تابستانی مجلس شورای اسلامی پاسخ داده است.

    آقای فدایی در هفته اول تعطیلات مجلس حتماً به حوزه انتخابیه سفر کردید.

بله در فرصت دو هفته‌ای دومین دوره از تعطیلات مجلس شورای اسلامی با سفر به حوزه انتخابیه‌ام ضمن دیدار با مردم بخش‌های مختلف حوزه انتخابیه، در جلسه‌ای با مدیران شهرستانی و استانی برخی موضوعات مطرح شده از سوی مردم را مورد بررسی قرار دادم.

    اگر مایل باشید به دیدارها بپردازیم.

در این مدت به اتفاق فرماندار سنقر و کلیایی درباره معضلات شهری در حوزه کشاورزی و توسعه شهری، کمبود اعتبارات بخش‌های مختلف و لزوم پیگیری برخی امور در مرکز به جمع‌بندی رسیدیم.

    منظور از پیگیری با مدیران، مدیران استانی است؟

بله، در قالب دیدار با مدیرکل جهاد کشاورزی استان 3 مسئله جدی مشکلات کشاورزان در استقرار طرح‌های آبیاری تحت فشار و تسهیلات در این بخش، لزوم حمایت از تولیدکنندگان مرغ و تخم‌مرغ و همین‌طور تأخیر در پرداخت پول خرید تضمینی گندم کشاورزان استان به خصوص شهرستان سنقر و کلیایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مدیرکل جهاد کشاورزی خبر از ارائه تسهیلات جدید به مرغداران استان داد و همین‌طور در خصوص دیرکرد پرداخت خرید تضمینی گندم نیز چند روزی است پرداخت مطالبات آغاز شده است تا از این طریق باری از مشکلات حوزه کشاورزی برداشته شود.

    در خصوص پیگیری معضلات معلمان حق‌التدریسی هم پیگیری‌هایی انجام دادید؟

موضوع معلمان حق‌التدریس استان که از بحث‌های رایج این روزهای مجلس نیز هست، در استان کرمانشاه نیز پیگیری‌های خاص خود را داشته است. این هفته از طریق دیدارهایی که نمایندگان استان با مدیر کل آموزش و پرورش استان داشتند و همین‌طور پیگیری‌های صورت گرفته از طریق وزیر آموزش و پرورش به سهمیه 900 و اندی نفره استان، 532 سهمیه نیز اضافه شد که بر این اساس بخش قابل توجهی از معلمان حق‌التدریس مشمول استان جذب آموزش و پرورش می‌شوند و می‌توانند از اول مهرماه با فراغ بال و آرامش هر چه بیشتر در سر کلاس‌های درس حاضر شوند.

    این وضعیت در خصوص شهرستان سنقر و کلیایی به چه شکل است؟

از آنجا که استخدام برمبنای آزمون صورت گرفته استانی انجام می‌شود، این افزایش سهمیه، مشمول شهرستان سنقر و کلیایی هم شده است و اطمینان داریم بخش قابل توجهی از معلمان حق‌التدریس شهرستان سنقر و کلیایی نیز در این فرآیند مشمول جذب می‌شوند.

    پس بر این اساس، نباید هیچ یک از نمایندگان استان در شمار استیضاح‌کنندگان وزیر آموزش و پرورش باشند؟

ببینید، عملکرد وزارت آموزش و پرورش در مجموع عمر دولت دهم مثبت و قابل تقدیر بوده است، اما موضوع حق‌التدریسی‌ها سبب شد تا برخی چالش‌ها در مورد این وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی به وجود آید، نمایندگان به عنوان برجستگان مردم در هر منطقه تلاش می‌کنند تا از ابزارهای در اختیار خود در مسیر خدمت هر چه بیشتر به مردم بهره ببرند، با این پیش‌فرض اگر مشکل مردم حل شود، نمایندگان مشکل شخصی با هیچ یک از وزرا ندارند، پس در برابر خدمت صادقانه به مردم حاضرند کمک کنند. در عین حال باید توجه داشت که در آستانه سال نو تحصیلی، استیضاح می‌تواند ثمربخش باشد یا اینکه بحران را تشدید کند.

سفر به استان اردبیل در قالب کمیسیون اجتماعی

    شنیدیم به عنوان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در قالب سفرهای کمیسیونی عازم استان اردبیل شدید؟

بله، نمایندگان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هر دو ماه یک‌بار با سفر به یکی از استان‌های کشورمان به بررسی معضلات اجتماعی مناطق و دیدار با مسئولین ارشد هر یک از استان‌ها در این بخش می‌پردازند. این هفته نمایندگان عضو کمیسیون با سفر به استان اردبیل، ضمن بازدید از اداره کل بهزیستی استان در مرکز نگهداری از سالمندان و بیماران روانی حضرت ابوالفضل (ع) و همین‌طور مرکز شیرخوارگاه امید استان با حضور در جلسه شورای اداری استان اردبیل نیز حاضر شدند.

    جمع‌بندی این سفر چه بود؟

در این سفر تلاش کردیم تا در قالب گزارشات دقیق و مدونی که استاندار استان اردبیل، دادستان این استان و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه دادند به برداشتی دقیق از معضلات این منطقه دست یابیم تا در سفر به تهران و نشست مشترک با نمایندگان این استان، نهایتاً در صورت لزوم پیگیری‌های کمیسیونی و در نتیجه تدوین طرح‌های لازم در این بخش اقدام کنیم.

    سفر بعدی این کمیسیون در قالب سفرهای استانی کجاست؟

اتفاقاً اعضای حاضر در این سفر که مجموعاً 7 نفر بودند، شور کردند تا سفر بعدی خود را به استان کرمانشاه صورت دهند و از نزدیک شاهد پیشرفت‌ها و احیاناً کاستی‌های امور در استان باشند.

    آقای زمانی دیگر عضو کمیسیون ا جتماعی مجلس نیز در این سفر حضور داشتند؟

بله، حضور 2 نماینده از استان کرمانشاه در این سفر در قالب کمیسیون اجتماعی ثمرات مطلوبی را به دنبال داشته است که تلاش کردیم تا سفر بعدی کمیسیون را به استان کرمانشاه اختصاص دهیم تا با بررسی دقیق و علمی و کارشناسی معضلات اجتماعی استان، در صورت لزوم حمایت‌های کمیسیون را برای تهیه و پیگیری طرح‌ها نیز همراه کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet