خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/28 09:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

رئیس‌جمهور با استفاده از تریبون‌های بین‌المللی مواضع جمهوری‌اسلامی را تبیین ‌کند

**عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: رئیس‌جمهور با استفاده از تریبون‌های بین‌المللی می‌تواند در خصوص آخرین مواضع جمهوری اسلامی در کشور، اقدامات صلح‌آمیز هسته‌ای، اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و دیدگاه ادیان مختلف نسبت به این موضوع صحبت کند.

حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک، اظهار داشت: یکی از اقدامات خوبی که در دولت نهم و دهم دنبال شده، استفاده از همین فرصت‌ها و تریبون‌های بین‌المللی بخصوص تریبون مجمع عمومی سازمان ملل و حضور در مصاحبه‌ها و گفت‌وگوهای حاشیه این اجلاس است.

وی افزود: علیرغم اینکه معمولا سفر رئیس‌جمهور با فضاسازی‌های گسترده‌ای همراه است ولی تاکنون این سفرها خوب بوده و توانسته در تبیین مواضع انقلاب اسلامی مؤثر باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: این سفرها همچنین در استحکام مواضع اصلی جمهوری اسلامی در مسائل هسته‌ای مؤثر است و باعث می‌شود روند صلح‌آمیز هسته‌ای با قوت استمرار پیدا کند.

سبحانی‌نیا در ادامه به خبرنگار فارس گفت: سفر امسال رئیس‌جمهور به نیویورک در شرایطی است که از یکسو بحث تحریم‌ها، قطعنامه 1929 و فشارهای مختلف بر ایران مطرح است و از سوی دیگر با مسائلی از جمله فضاسازی‌هایی به بهانه 11 سپتامبر، موضع‌گیری کشیش جاه‌طلب آمریکایی و اقدام به قرآن سوزی توسط برخی از افراد در مناطقی از آمریکا مواجه هستیم لذا رئیس‌جمهور در این سفر قطعا به این مسائل می‌پردازد.

نماینده نیشابور ادامه داد: رئیس‌جمهور در این سفر می‌تواند با استفاده از تریبون مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص آخرین مواضع جمهوری اسلامی در کشور، اقدامات صلح‌آمیز هسته‌ای تا این مرحله و همچنین در خصوص اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و دیدگاه ادیان مختلف نسبت به این موضوع و شعارهای دروغین آنها در خصوص ادیان و مذاهب و حقوق بشر، صحبت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: احمدی‌نژاد در این سفر با سخنرانی خود می‌تواند جمهوری اسلامی ایران را طوری معرفی کند که می‌تواند بامنطق از فرصت‌ها برای تبیین مواضع خود استفاده کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet