شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/28 09:28:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی تاکید کرد:

راه رسیدن به وحدت عملی،توجه به اسلام،امام و رهبری

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شوای اسلامی راه رسیدن به وحدت عملی در جامعه را توجه به ۴ اصل اسلام، انقلاب اسلامی، اندیشه‌های امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان کرد.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر اقدام عملی و غیرشعاری برای ارتقای وحدت ملی و انسجام اسلامی در کشور، گفت: وحدت عملی و انسجام اسلامی وقتی در کشور صورت می گیرد که پافشاری روی مشترکات شود.

نماینده بیرجند و درمیان با اعلام اینکه اصل نظام را همه قبول دارند، عوامل رسیدن به وحدت را در کشور، 4 اصل؛ اسلام، انقلاب اسلامی، اندیشه‌های امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: ما اگر بخواهیم وحدت را در کشور حفظ کنیم باید به همه این 4 اصل توجه جدی داشته و بر روی آنها پافشاری کنیم.

وی با بیان اینکه رعایت قانون اساسی و مجموعه قوانین دیگر در چارچوب اصل انقلاب اسلامی قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: الان تبلور همه 3 اصل اسلام، انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام راحل در رهنمودهای مقام معظم رهبری جمع شده‌اند.

ابراهیمی با اظهار اینکه کسی که پرچمدار اسلام، نظام اسلامی و اندیشه های امام(ره) است، خود مقام معظم رهبری است، خاطرنشان ساخت: اگر وحدت در جامعه را براساس این اصول قرار دهیم، بقیه مسائل فرع می شود و خود رهبری بارها بر اهمیت قائل شدن بر مسایل اصلی در مقابل مسائل فرعی تاکید فرموده‌اند.  

عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه با تصریح بر اینکه هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم باید اولویت‌های آن را مشخص کنیم، اظهار کرد: بنا بر توصیه‌های رهبرمعظم انقلاب همواره باید از کارهای مهم و اصلی شروع کرده و بعد به مسایل فرعی برسیم که اگر همه مسئولان به این شیوه عمل کنند، وحدت در کشور حاصل می شود.

ابراهیمی برای نمونه به وحدت همه قشرهای جامعه روی موضوع هسته‌ای اشاره کرد و گفت:  وقتی که شعار انرژی هسته ای حق مسلم ما است، سر داده شد، همه افراد جامعه از هر قشر و گروهی روی آن پافشاری کرده و این حق برای جمهوری اسلامی احقاق شد.

وی افزود: براساس تجربیات گذشته، اگر یک کار اساسی را در کشور که منافع‌اش برای همه مردم است شروع کرده و روی آن وحدت و پافشاری داشته باشیم، حتما به نتیجه می‌رسیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اظهار اینکه در شرایط فعلی هیچ چیز واجب‌تر از این نیست که در مقابل دشمنان با هم باشیم، خاطرنشان کرد: چطور آنها در توهین به اسلام و مقدسات و ایجاد تفرقه میان مردم ما صف واحدی تشکیل داده و نظام ما را زیر سوال می برند، اما ما نباید یک صف واحد در مقابل آنها تشکیل دهیم.

ابراهیمی به اشاره به تلاش برخی کشورها برای دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی در کشور، گفت: اگر به اصول بپردازیم این تلاش‌ها هیچ ثمری نخواهد داشت چرا که بین مسلمانان در پذیرش نبوت، قرآن کریم و کعبه به عنوان قبله همه مسلمانان هیچ اختلافی وجود ندارد.

نماینده بیرجند در پایان به وحدت در مسایل سیاسی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: باید در سیاست اصولی را بپذیریم که مورد قبول همه ما است و بعد به مسایل فرعی دراین حوزه بپردازیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح پنج‌شنبه در دیدار رییس و نمایندگان مجلس خبرگان، تقویت روحیه داخلی را از جمله وظایف مهم برای مسئولان و روحانیون دانستند و با اشاره به طرح مکرر موضوع وحدت در جامعه، خاطرنشان کردند: وحدت فقط به معنای صحبت کردن درباره آن نیست بلکه این وحدت باید به صورت عملی در جامعه محقق شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: معنای وحدت این است که مشترکات را تقویت و در مقابل چشم مردم برجسته کنیم نه اینکه سایه برخی دلخوری‌های شخصی از برخی افراد بر تمام رفتار انسان حاکم شود و به جای طرح مسائل اصلی و مشترکات، موضوعات فرعی و خلاف مصالح کشور را مطرح کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet