خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/28 09:35:00
سرویس فرهنگی
مسعودی ریحان در واکنش به اظهارات وزیر آموزش و پرورش:

نمایندگان در ارزیابی عملکرد وزیر به سابقه آشنایی با او توجه نمی‌کنند

**نایب دوم رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات با بیان اینکه باید با دلایلی مستدل معترضان به آزمون استخدامی را قانع کرد گفت: حاجی بابایی حتی اگر ۳۰ سال سابقه آشنایی با نمایندگان مجلس را داشته باشد در صورت غفلت در انجام وظایفشان باید نگران استیضاح خود باشد.

"غلامحسین مسعودی ریحان" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از اظهارات حاجی بابایی درباره مجلس و مساله استیضاح خود گفت:اگر وزیری در انجام وظایفش کوتاهی کند قطعا نمایندگان ملت از قدرت قانونی خود برای سوال و استیضاح وزیر کم کار استفاده خواهند کرد.

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی علت اعتراض ها به آزمون استخدامی آموزش و پرورش را نداشتن دلایل منطقی برای رد پذیرفته شدگان در مرحله کتبی آزمون دانست و گفت: در حدود 600 هزار نفر در این آزمون کتبی  شرکت کرده بودند که 1200 نفر پذیرفته شدند و از این تعداد در مرحله دوم آزمون که به صورت شفاهی و از طریق مصاحبه  وگزینش برگزار شده است،40 هزار نفر پذیرفته شده اند.

مسعودی ریحان افزود : کسانی که پشت درهای بسته آموزش و پرورش مانده اند به نحوه برگزاری آزمون به خصوص در بخش گزینش شفاهی معترض هستند و متاسفانه آموزش و پرورش نمی تواند هیچ پاسخ مستدل و منطقی  به آنها بدهد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از دلایل رد شرکت کنندگان در آزمون را ناقص بودن پرونده ونداشتن مدارک لازم عنوان می کند گفت: با این دلایل که نمی شود معترضان را قانع کرد، مگر می شود با وجود ناقص بودن مدارک در مرحله کتبی آزمون شرکت کرد و پذیرفته شد و در مرحله دوم به شخص بگویند به دلیل کامل نبودن مدارک لازم شما در گزینش پذیرفته نشده اید،آموزش و پرورش باید قبل از برگزاری آزمون مدارک را بررسی می کرد نه پس از آزمون.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان آموزش وپرورش دلایل کتبی و مستدلی برای قانع کردن معترضان ندارند گفت: چرا  هیچ کارنامه ای از آزمون به شرکت کنندگان ارائه نمی دهند  و یا چرا در زمان مصاحبه از شرکت کنندگان فیلم نگرفتند که حالا بتوانند ثابت کنند مثلا فلان شرکت کننده به دلیل پاسخ غلطی که در مصاحبه داده است پذیرفته نشده نه به آن دلیل که مثلا از قیافه او خوششان نیامده است.

نایب دوم رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه بسیاری از شرکت کنندگان به مرحله شفاهی آزمون و موضوعات و سوالات مطرح شده در مصاحبه ها اعتراض دارند گفت:برخی از معترضان علت رد شدن در مصاحبه  را گرایش سیاسی خود می دانند و مدعی هستند که از آنها پرسیده شده ،در انتخابات به چه کسی رای داده اند؟

مسعودی ریحان با بیان اینکه متاسفانه فیلتر آموزش و پرورش زیادی تنگ است گفت: این مسایل باید پیگری شود،مسئولان آموزش و پرورش باید دلایل قانع کننده ای برای معترضان بیاورند و باید از ابتدا فکری برای مشکلات احتمالی که ممکن بود به وجود آید می کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet