خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/28 10:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

پاسخ آمریکایی‌ها نسبت به اهانت به قرآن کریم در سازمان ملل بررسی شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سفر احمدی‌نژاد به نیویورک، گفت: پاسخ آمریکایی‌ها نسبت به اهانت به قرآن کریم از جمله مواردی است که باید به لحاظ رعایت حقوق بشر در این سفر مطرح و بررسی شود.

زهره الهیان نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص سفر اخیر رئیس جمهور به نیویورک برای حضور در شصت و پنجمین اجلاس سرانه مجمع عمومی به فارس، گفت: این سفر با توجه به شرایط جهانی که با آن مواجه هستیم و موضوع سیل پاکستان و کمک‌هایی که باید به این کشور ارسال شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: بحث اهانت به قرآن کریم که در نوع خود بی‌سابقه بود و مواضع مقامات آمریکایی نسبت به این اقدام باید به طور جدی در این سفر در دستور کار رئیس جمهور قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: موضوع اهانت به قرآن کریم از بعد حقوق بشری قابل پیگیری است چرا که امروزه برخی با ابزار حقوق بشر، کشورهای دیگر از جمله جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار داده‌اند لذا باید این سؤال اساسی در مجمع عمومی سازمان ملل و در سطح سران کشورهای دنیا مطرح شود که آمریکا چه پاسخی نسبت به این اقدام پلید دارد.

الهیان در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس یادآور شد: بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر که به آزادی مذاهب و احترام به عقاید تاکید دارد، باید دید که چرا این موضوع در کشوری که خود را مهد آزادی می‌داند رعایت نمی‌شود.

نماینده تهران تصریح کرد: کشوری که دائم شعار حقوق بشر را سر می‌دهد خود مبانی اولیه حقوق بشر را رعایت نمی‌کند و این موضوع باید پیگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet