خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/28 10:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده خمینی‌شهر:

برای ایجاد وحدت عملی، نباید حواشی جای متن و فروع جای اصول قرار بگیرد

**یک عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، با تاکید بر نقش بارز روحانیون در شناساندن شخصیت حقیقی آنهایی که دم از وحدت می‌زنند اما در عمل مردم را به تفرقه دعوت می‌کنند، برای ایجاد وحدت عملی در جامعه، خاطرنشان کرد: روحانیونی که دستشان به تریبون‌ها می‌رسد و با رسانه‌ها صحبت می‌کنند باید به مردم در این رابطه آگاهی عمیقی بدهند.

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت وجود وحدت عملی در جامعه گفت: تا زمانی که در جامعه نسبت به همه‌ی امور از جمله موقعیت خودمان، دوستانمان و البته موقعیت دشمنان شناخت درستی وجود نداشته باشد مقوله‌ی وحدت به سرانجام نخواهد رسید.

نماینده‌ی خمینی‌شهر در مجلس با تاکید به این‌که در جامعه‌ی ما کسی که بصیرت لازم را داشته باشد و توطئه‌های دشمنان را بشناسد حداقل کاری که می‌کند این است که زبان و قلم خود را نگه داشته و کاری نمی‌کند که تفرقه ایجاد کند، ادامه داد: چنین افرادی اجازه نمی‌دهند که حاشیه جای متن و فرع جای اصل قرار بگیرد.

ابطحی با اشاره به فرمایشی از حضرت علی (ع) مبنی بر برخورد شدید با کسی که مردم را به تفرقه دعوت می‌کند، یادآور شد: این فرمایش برای ما بسیار آموزنده است. رهبر معظم انقلاب هم فرموده‌اند وحدت با کسانی که قسم خورده‌اند نظام را استحاله کرده و دو دستی تقدیم آمریکا کنند به هیچ وجه پسندیده نیست؛ چرا که یکی از لوازم وحدت، مرزبندی شفاف با دشمنان اسلام و قرآن و انقلاب است.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس با اظهار تاسف از این‌ که برخی به مقوله‌ی وحدت کلی می‌نگرند، در عین حال گفت: حرف ما این است که چرا باید بین اصولگرایان این همه اختلاف ایجاد کنند و برخی به آن دامن بزنند.

ابطحی اضافه کرد: اگر عملکرد مسوولان، عقلی نباشد قطعا مردم به این قضاوت می‌رسند که بحث این گروه و آن گروه نیست و همه‌ی اینها دست‌شان در یک کاسه است و ذکر مردم مردم، شعاری برای سوءاستفاده‌ی آنهاست که اگر چنین دیدگاهی در جامعه به وجود آید هیچ‌کدام از ما دیگر راه به جایی نداریم.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس با تاکید به این‌که اگر اختلافی هم وجود دارد باید در جلسات خصوصی رفع شود، خاطرنشان کرد: همه‌ی مسوولان تنها باید منافع جامعه را ببینند و نسبت به برنامه‌های از پیش تعیین شده و سیستماتیک دشمنان و مسائل روز کشور اطلاعات دقیقی داشته باشند. روزی که بحث تهاجم فرهنگی مطرح شد عده‌ای معتقد بودند که این بحث تنها یک توهم است و برخی دچار توهم توطئه هستند، اما شاهد بودیم که چطور این پیش‌بینی و آشنایی با شرایط روز دنیا به عمل تبدیل شد.

وی با تاکید به این‌که برای آن‌که توطئه‌های دشمنان نسبت به بی‌اعتماد کردن مردم از مسوولان محقق نشود باید شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیقی در جامعه صورت گیرد، ادامه داد: متاسفانه برخی مسوولان همه چیز را نمی‌گویند، و گاهی هم بین اظهارات دو مسوول در یک نهاد تناقض وجود دارد که همه‌ی اینها موجب رشد بی‌اعتمادی در جامعه می‌شود.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس با تاکید به این‌که برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان، مسوولان ما باید حساب شده حرف بزنند، در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا این مساله را در تسهیل امور بسیار موثر دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet