هدر موبایل
1389/06/28 10:19:00
سرویس سیاسی
کوثری با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور در مورد مجلس:

سخن امام خمینی درمورد مجلس فرازمانی و فرامکانی است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخن امام در خصوص جایگاه مجلس به دوران خاصی محدود نمی شود، خاطر نشان ساخت : اظهارات اخیر رییس جمهور درخصوص جایگاه مجلس اظهارات شخصی ایشان بوده و نباید خللی در وحدت و اتحاد بین مسئولان ایجاد کند.

"اسماعیل کوثری" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر درگفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: سخن بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص جایگاه مجلس که فرمودند" مجلس در راس امور است" سخنی فرا زمانی و فرا مکانی ست و متعلق به دوران‌ خاصی نیست.

وی افزود: در قانون اساسی هم تاکید زیادی بر این جایگاه قانونی و به حق قوه مقننه شده است و اگر رییس جمهور عنوان کرده‌اند که مجلس چنین جایگاهی را ندارد و قوه مجریه در راس امور است، تنها دیدگاه و نظر خودشان را مطرح کرده‌اند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه اینگونه اظهارات خللی در جایگاه مجلس وارد نخواهد کرد، خاطرنشان ساخت: رییس جمهور عنوان کرده‌اند این سخن امام در شرایطی عنوان شده که پست نخست وزیری در کشور وجود داشته در حالیکه ما در همان زمان هم رییس جمهور را داشتیم .

کوثری گفت: اگر امام این مساله را عنوان کردند به این دلیل بود که مجلس جایگاهی ماندنی‌تر از دو قوه دیگر دارد، خصوصا اینکه تصمیمات آن براساس رای‌‎گیری صورت می گیرد که به حضور و قوام آن کمک زیادی می کند.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه اظهارات رییس جمهور شخصی بوده و نبایدعاملی برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسئولان شود، تصریح کرد: وحدت در کشور که مقام معظم رهبری نیز تاکید زیادی بر آن دارند نباید با اظهارات شخصی افراد در رابطه با موضوعی خدشه‌دار شود و همه مسئولان باید تلاش کنند در مسیر وحدت گام بردارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet