شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/02/29 13:35:00
سرویس صحن
حدادعادل در پاسخ به تذکر میرمحمدی:

مجمع تشخیص مصلحت نظام خلاف نظر مقام معظم رهبری عمل نخواهد کرد

میرمجمدی گفت: شورای نگهبان مستثنی کردن وزارتخانه‌های بهداشت، درمان، علوم و آموزش و پرورش از اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ را ایراد نگرفته است، حال در مجمع تشخیص مصلحت نظام شنیده شد که این مورد، خلاف شناخته شده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سید محمد میرمحمدی طی تذکر آیین نامه ای با استناد به بند 11 ماده 23 با تاکید بر ضرورت حفظ شأن و اقتدار مجلس اظهار داشت: سیاست‌های کلی اجرای اصل 44 قانون اساسی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، توسط مجلس به قانون تبدیل شده بود اما شورای نگهبان ایراداتی را به این مصوبه گرفت و مجلس ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان را نیز برطرف نمود.

میرمحمدی اظهار داشت: آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و تحقیقات از اجرای قانون اصل 44 استثنا شد و البته همینگونه هم باید می شد زیرا این قانون مربوط به اقتصاد است و نه تصریحا و تلویحا در صدور و ذیل مشمول اصل 44 نمی شود. چنانچه در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری نیز فقط به بخش اقتصادی توجه شد.

وی در ادامه گفت: برخی از افراد و اعضا در مجمع باید حرمت خون بهای شهیدان را نگه دارند.

میرمحمدی اظهار داشت: از آیت الله هاشمی رفسنجانی و همه فقها و همه علما و حقوقدانان استدعا می کنم اجازه ندهند قانون اساسی بوسیله برخی افراد که در صورت تداوم نیز ممکن است آنها را معرفی نمایم خدشه دار شود.

نماینده قم خاطرنشان ساخت: وظیفه مجمع طبق اصل 112 رسیدگی به اختلافات است و طبق اصل 94 شورای نگهبان که مغایرت با اسلام و قانون اساسی را تشخیص می دهد و طبق اصل 110 سیاست های کلی با رهبری می باشد که ایشان نیز آن را به مجمع ارسال کردند. شورا این استثنا کردن بهداشت و آموزش و پرورش را ایراد نگرفته است، حال شنیده می شود همان تفکر در مجمع خلاف قانون اساسی و آیین نامه است و این باعث تضعیف مجلس می شود.

میرمحمدی خاطرنشان ساخت: اجازه ندهید از آشفته بازار آخر مجلس هفتم اینگونه استفاده شود و حق مردم و قانون اساسی تضییع شود و رئیس جمهور نیز باید هماهنگونه که در رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش فرمودند مواظب بسته های سیاستی این وزارتخانه باشد.

حدادعادل در پاسخ به وی گفت: بنده نمی دانم این صحبت شما مستند به چیست؟ هنوز که در مجمع تشخیص مصلحت چنین موضوعی مطرح نشده است. در دو یا سه جلسه که مغایرت های قانونی سیاست های کلی اصل 44 مطرح است هنوز به این بحث نرسیده ایم. مستند شما چیست؟ آیا در کمیسیون بحث شده و اگر در کمیسیون های مجمع نیز بحث شده باشد تا وقتی در دستور کار مجمع قرار نگیرد اولا مستند نیست و ثانیا بعد هم آن جا مطرح می شود و مجمع نیز برای خود آیین نامه ای دارد و طبق آن عمل می نماید و مسلما مجمع نیز خلاف نظر مقام معظم رهبری عمل نخواهد کرد.

بنده هم به اعتبار مسئولیتم در مجلس و هم به اعتبار شخص خودم که عضو این مجمع هستم اگر ببینم حقی از مجلس ضایع می شود مطمئنا از مجلس دفاع خواهم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet