خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/28 11:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدی عنوان کرد؛

اعمال نفوذ دانه درشت‌ها در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

**نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس گفت: اعمال نفوذ برخی از دانه درشت‌ها در سطح ادارات کل استان‌ها که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعمال سلیقه کرده‌اند باعث بروز اعتراضات گسترده و به حق مردم شده است.

قاسم محمدی نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: هدف از استیضاح وزیر آموزش و پرورش شفاف سازی نحوه برگزاری آزمون جذب معلمان است.

وی افزود: اعمال نفوذ برخی از دانه درشت‌ها در سطح ادارات کل برخی استان‌ها که در این آزمون اعمال سلیقه کرده‌اند باعث بروز اعتراضات گسترده و به حق مردم شده است.

محمدی با اشاره به تاکید نمایندگان برای استیضاح حاجی بابایی گفت: هم تعداد و هم شدت اعتراض نمایندگان امضاء کننده این استیضاح بالا است و افرادی این استیضاح را امضاء کرده‌اند که چندین دوره نماینده مجلس بوده‌اند و اعتبار بالایی دارند.

این نماینده مجلس ادامه داد: این استیضاح بر اساس قوانین موجود در آئین نامه داخلی مجلس است و هیچ گونه شائبه سیاسی هم ندارد و افراد از همه طیف‌های سیاسی در این استیضاح شرکت دارند.

محمدی با اشاره به حضور نمایندگان عضو فراکسیون‌های دانشگاهیان و فرهنگیان مجلس در این استیضاح گفت: وزارت آموزش و پرورش باید مردم و نمایندگان آنها را قانع کند چرا که شاهد بودیم حتی تعداد زیادی از مردم در اعتراض به آموزش و پرورش مقابل مجلس تجمعاتی داشته‌اند.

نماینده مردم اردبیل با بیان اینکه استیضاح کنندگان در دو مرحله این طرح را به امضاء رسانده‌اند بیان داشت: در مرحله اول حدود 30 نفر از نمایندگان این استیضاح را امضا کردند و در مرحله دوم هم حدود 20 الی 30 نفر دیگر به استیضاح کنندگان اضافه شدند.

وی ادامه داد: البته برای اینکه بتوانیم این استیضاح را مدیریت کنیم از امضای تعداد کثیری از نمایندگان ممانعت به عمل آوردیم.

محمدی در خصوص سرفصل های اصلی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از سرفصل‌های مطرح در مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش ایراداتی است که به آزمون سراسری جذب و استخدام معلمان وارد شده است.

وی عدم سامان دهی آموزشکده‌های فنی را از دیگر موارد مطرح در خصوص استیضاح حاجی‌بابایی دانست و خاطرنشان کرد: عدم توجه به قوانین مصوب مجلس در مورد تبدیل وضعیت معلمان حق التدریس و آموزشیاران حق التدریس از دیگر موارد مورد تاکید استیضاح کنندگان است.

این نماینده مجلس گفت: نقاط ضعف و ناهماهنگی‌های موجود بین وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل استان‌ها و همچنین عدم توجه به برخی مقررات در توزیع معلمان و اعمال سلیقه به جای اجرای قوانین که اعتراضات گسترده‌ای را به وجود آورده از جمله موارد مد نظر نمایندگان استیضاح کننده وزیر آموزش و پرورش است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet