شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/28 11:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طرف اصلی مذاکرات هسته‌ای ایران خواهدبود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ایران تحت هیچ شرایطی به اعضای ۱+۵ اعتماد ندارد و این گروه را طرف اصلی مذاکره کننده خود قرار نخواهد داد،گفت: جمهوری اسلامی ایران تحت هر شرایطی تصمیم گیری خود را بر مبنای NPT اتخاذ می‌کند لذا در حال حاضر طرف اصلی مذاکرات هسته ای ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی محسوب می‌شود.

سید علی آقازاده دافساری نماینده مردم رشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: گروه 1+5 متشکل از کشورهای هم فکر و هم عقیده است که نگاهی خصمانه نسبت به فعالیت هسته ای ایران دارند لذا ایران تحت هیچ شرایطی به اعضای 1+5 اعتماد ندارد و این گروه را طرف اصلی مذاکره کننده خود قرار نخواهد داد.

وی تصریح کرد: تا به امروز مقامات ایران فعالیتهای صلح آمیز هسته ای را در چهارچوب قوانین و تعهدات مورد نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی تنظیم کرده اند لذا تاکنون فعالیتهای صلح آمیز هسته ایران کوچکترین انحرافی از پادمان های NPT نداشته است.

آقازاده با اشاره به اینکه ایران طبق قوانین مجاز به معرفی کشورهای حامی و پشتیبان خود برای شرکت در نشست 1+5 می باشد خاطرنشان کرد: ایران طبق قوانین آژانس و گروه 1+5 دو کشور حامی و بی طرف خود یعنی برزیل و ترکیه را برای شرکت دادن در نشست 1+5 معرفی کرده است و در صورت مخالفت با حضور آنها،جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات شرکت نخواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet